Сайт
Головна - Фундамент - Вибір фундаменту для каркасного будинку

Вибір фундаменту для каркасного будинку

Вибір виду фундаменту для будинку - дуже важливий етап підготовки до будівництва. Тут нема універсального рішення, фундамент, гарний для однієї технології буде слабенький для іншої і черезмірний для третьої. Спробуємо розібратися, які фундаменти найбільше підходять для каркасних будинків.

Стрічковий заглиблений фундамент - сильне рішення, можна сказати універсальне. На ньому можна побудувати будинок за будь-якої технології, чи то з важких матеріалів (цегла, бетонний блок, термоблок), або легких (дерево, каркас, саман, металокаркас). Однак, якщо мова йде про будівництво легкого каркасного будинку, то вибір стрічкового фундаменту - це зариті в землю гроші. Для каркасних будинків краще підходять більш легкі, і як результат, дешеві фундаменти. Тому, не варто переплачувати. Єдиним чинником, який може виправдати поєднання заглибленого стрічкового фундаменту та каркасного будинку, є бажання обкласти будинок ззовні облицювальною цеглою. Для цього, на фундаменті передбачається відповідний виступ. Хоча стрічково-стовпчастий фундамент, цілком, підходить і в такій ситуації.

Стрічково-стовпчастий фундамент - його ще називають фундамент ТИСЕ. Цей гібридний варіант фундаменту достатньо підходящий для каркасних будинків і дуже часто, саме фундаменти ТИСЕ стають опорою для каркасніков. Стрічково-стовпчастий фундамент являє собою ряд стовпів з розширеною підошвою, які встановлюються (заливаються на місці) по периметру несучих стін будинку. По периметру стовпів встановлюється опалубка, в якій формується стрічка фундаменту. Докладніше читайте: Стрічково-стовпчастий фундамент. ТИСЕ

Стовпчастий фундамент - підходящий варіант для легких каркасних будинків. Для повноцінного котеджу стовпчастого фундаменту може бути не достатньо, але для дачних або малогабаритних, одноповерхових каркасних будиночків, стовпчасті фундаменти - оптимальний варіант. Є, скажімо дачні кооперативи та бази відпочинку, які періодично підтоплюються заплавою річок. Будиночки на високих сваях - єдине рішення в таких умовах.

Монолітна плита. Цей варіант фундаменту для каркасних будинків застосовується не часто, але якщо обов'язково потрібне влаштування підвалу і грунтові води близько, то доведеться скористатися саме плитним фундаментом. Нульовий поверх доведеться будувати з бетону, блоків чи цегли, а далі можна ставити і дерев'яний каркас (дерево каркаса не повинно контактувати із землею). Якщо грунтові води глибоко, і потрібен повноцінний підвал, підійде й рішення з заглибленим стрічковим фундаментом. У випадку з стрічково-стовпчастим фундаментом, можливо влаштувати лише невеликий побутової льох, і при цьому, доведеться додатково утеплювати цоколь будинку.

Фото Каркас