Сайт
Головна - Каркасні будинки - Деревина для каркаса

Деревина для каркаса

Оскільки дерев'яний каркас - основа будинку, то величезне значення має саме вибір деревини, її вид, якість, параметри пиломатеріалу, а також, способи обробки. Так що ця стаття буде цілком присвячена деревині, яка застосовується в каркасному будівництві.

Для каркасного будівництва застосовується виключно деревина хвойних порід. Це що стосується самого каркаса, несучих конструкцій. В обробних роботах також в основному застосовується хвойна деревина (дошка підлоги, вагонка, блокхаус). Але, в обробці, частково, використовується і листяна деревина (дубовий паркет і осикову вагонку для сауни ще ніхто не відміняв).

Основні породи деревини, це в першу чергу сосна, і вже потім: кедр, модрина, ялина. Кедр застосовується в основному в Сибіру, в тайгових областях, де він більш поширений, навіть, ніж сосна. Модрина йде в хід, як основний матеріал каркаса, порівняно рідко, тому що вона дорожча і не так добре обробляється, як сосна і кедр. Так що модрину добре застосовувати для обробки, помостів, підлог.

Сосна і інші хвойні породи дерева гарні для каркаса по ряду причин: висока щільність; відносна легкість; деревина без проблем піддається обробці; мало сучків і дефектів в деревних волокнах; смолиста деревина більш стійка до гниття і впливу паразитів.

Для будівництва дерев'яного каркаса використовується обрізна дошка завтовшки 50-60мм; шириною 100-250мм і довжиною 4-6м. Спершу колоди сосни розпускають на пилорамі на необрізну дошку. Потім, необрізну дошку ретельно сортують, так як для несучого каркаса потрібна деревина без дефектів. Відбирається чиста дошка без тріщин, явних порушень структури волокон (які потім приведуть до деформацій), без зазола, слідів і ознак наявности деревних паразитів. Відібрану дошку проганяють через верстат, в результаті отримуючи обрізну дошку. Вологість деревини відразу після розпилювання занадто висока, щоб відразу будувати каркас (хоча деяких недалеких забудовників це не зупиняє). Спершу обрізну дошку сушать природним шляхом, у штабелях під навісом. Потім, вологість деревини знижують до 18-20% в спеціальних електросушильних. Тільки після цього соснову обрізну дошку можна використовувати в будівництві. Якщо будувати з вологої дошки, при висиханні деревина неминуче дасть деформації, підуть тріщини і каркас буде ослаблений. Крім того, волога деревина (та ще зашита в повітронепроникний пиріг каркасної стіни - вдячна основа для розвитку грибка).

Дошка сосноваПісля сушіння дошка обробляється спеціальними складами: антисептиками і антипіренами. Ці розчини захищають деревину від гниття, грибка, паразитів. Антипірени роблять деревину стійкою до вогню. Навіть на відкритому полум'ї така дошка лише обвуглюється, але не підтримує горіння.

Дошки нижньої обв'язки каркаса, які безпосередньо стикаються з фундаментом, обробляється антисептиками в спеціальних ваннах під тиском. Від цього, деревина стає світло-зеленого кольору. Це гарантія, що обробка відбулася. Іншу дошку для будівництва каркаса досить ретельно оброблюють валиком, пензликом або розпилювачем (всі чотири площини, крім торців).

Фото Каркас