Сайт
Головна - Каркасні будинки - Недоліки каркасних будинків

Недоліки каркасних будинків

Коли планував писати цю статтю, навіть сумнівався, чи набереться аргументів проти каркасної технології. Все-таки, я її великий прихильник і адепт. Але мінуси і тонкі місця є абсолютно в будь-технології. Так що, спробую в цьому матеріалі витягнути на світ Божий всі недоліки дерев'яного каркаса, в порівнянні з іншими технологіями.

Побоювання вологи. Основа каркаса - це деревина і утеплювач. Не дивлячись на те, що деревина каркаса ретельно обробляється антисептиками - не можна допускати тривалого впливу вологи на каркасні конструкції будинку. Теж саме - з утеплювачем. Якщо він просочується водою, то в значній мірі втрачає свої теплоізоляційні властивості. Звичайно, волозі не місце всередині пирога каркасної стіни. При збереженні цілісності обшивки вона туди і не потрапить. Так що, деяку гідрофобність каркаса можна притягти за вуха як недолік, але лише в разі аварійної ситуації.

Пожежна безпека. Деревина каркаса просочується антипиренами. Проте, не дивлячись на це, клас пожежної безпеки дерев'яних каркасних будинків нижче, ніж у цегельних або бетонних. Не зовсім зрозуміло, як цей самий клас реально впливає на ситуацію при реальній пожежі в будинку (коли просто вигорає внутрішнє оздоблення, меблі тощо), але цифри такі є.

Схильність до біоруйнування. Ні що не вічне під Місяцем. Ну і деревина каркасного будинку теж. Особливо під впливом грибка і паразитів (древоточцев). У випадку з грибком просто не можна допускати впливу вологи на деревину. У випадку з більшими паразитами, комахами та личинками - вибирати якісну деревину, без сухостою, а також обробляти дошки антисептиками.

Звукоізоляція. Скажімо прямо, каркасний будинок стандартної комплектації далеко не ідеальний з позицій звукоізоляції приміщень. Особливо, якщо йде економія на начинці внутрішніх перегородок утеплювачем (по сумісності - звукоізолятором); дах криється металочерепицею і використовуються дощаті підлоги (які незабаром неминуче почнуть скрипіти). Однак, із застосуванням додаткових мембран та деяких технічних хитрувань, якість звукоізоляції в каркасному будинку можна підвищити в рази.

Не дихаючі стіни. Що б там не розповідали менеджери компаній, які займаються каркасним будівництвом, самі каркасні стіни не «дихають», не пропускають повітря, як, скажімо, дерев'яний або цегляний. Більш того, це особливість технології, і каркасні стіни не повинні бути дихаючими. Нутрощі каркаса бояться вологи, а тому, повинні бути зашиті між внутрішньою і зовнішньою обшивкою практично герметично.

Функція забезпечення каркасного будинку якісним свіжим повітрям лежить на системі вентиляції. І це навіть добре. Сучасні системи вентиляції та кондіціанірованія абсолютно безшумні і забезпечують повітря нітрохи не гірший, ніж у свіжому зрубі. А повітронепроникність стін, робить будинок дуже теплим.

Ось, мабуть, і все, що вдалося нашкребти, і те, з дуже великою натяжкою. В цілому ж, каркасні будинки вкрай хороші і конкурентно здатні на будівельному ринку.

Фото Каркас