Сайт
Головна - Каркасні будинки - Проекти каркасних будинків

Проекти каркасних будинків

Проекти дерев'яних каркасних будинків стали дуже складним і актуальним питанням, коли канадська будівельна технологія прийшла на простори СНД. Здавалося б, які проблеми - бери Канадські та Західноєвропейські проекти і адаптуй їх під наші реалії. І адаптували, звичайно ж. Однак, поряд з важкодоступністю повноцінних західних проектів, ми ніяк не можемо переймати їх проекти каркасних будинків(та й будь-які інші) без найглибшої переробки, у зв'язку з різницею стандартів. По-перше, нам їх дюйми не актуальні. По-друге, зовсім інші стандарти на пиломатеріал; кріплення; інженерні системи. По-третє, інші технічні, пожежні, теплові та екологічні норми. По-четверте, часто, інші матеріали, як по найменуванню виробника, так і за характеристиками, а це вносить чималий дисбаланс при адаптації проектної документації, креслень.

У підсумку, вітчизняним проектувальникам, які зіткнулися із завданням проектування каркасних будинків, доводилося лише брати за основу загальну архітектуру зарубіжних проектів; підводити під них нашу нормативну базу. А що стосується конструкторської частини - винаходити велосипед. Заново проектувати і прораховувати всю начинку будинку.

Благо, з тих напружених для проектувальників часів пройшло вже немало років. З'явилася досить велика база проектів каркасних будинків, адаптованих під вітчизняні стандарти. Архітектори та конструктори придбали досвід, набили руку. Так що, на сьогоднішній день, практично будь-яка, серйозна фірма, що займається каркасним будівництвом, має хороших проектувальників дерев'яних каркасів, а також, солідну базу власних проектів. Такожпроект каркасного будинку можна замовити окремо у проектних бюро. Практично всі великі проектні компанії займаються розробкою проектів дерев'яних каркасних будинків, металокаркасних будинків, та інших, за відносно новими технологіям.

Проект каркасного будинку складається з: планів розмітки ділянки; архітектурної та дизайнерської частини (зовнішній вигляд будинку, розгортки, 3D моделі); конструкторські креслення, схеми проводки комунікацій; схеми обробки; кошторису матеріалів; інструкції для монтажників по збірці будинку.

Проектування каркасаВеликою проблемою для розвитку каркасної технології в Росії та Україні, є відсутність єдиних стандартів. Коли починалося впровадження каркасної технології в наших країнах, кожна невелика або велика фірма, будувала свої будинки без прив'язки до будь-яких загальним нормам і стандартів (їх просто не було). В результаті, на сьогоднішній день, єдиних стандартів як і раніше немає. Немає і повноцінної нормативної будівельної документації (Сніпов). Стандарти, свої власні, є лише всередині окремо взятих будівельних фірм. У процесі становлення технології каркасного будівництва, це була, по суті, вилазка на незнайому територію. Створити свої стандарти з нуля було дуже складно і тепер ніхто, після стількох мук не хоче міняти свої норми в ім'я об'єднання стандартів (тим більше, що змінювати нема на що...). А якби був єдиний стандарт, поставка єдиних стандартизованих матеріалів перейшла б в окремий підрозділ ринку, як це зроблено в тій же Фінляндії та Канаді. Єдині стандарти дозволили б значно спростити проектування і монтажу каркасних будинків. Коаліція компаній, що будують каркасники стала б ціліснішою і сильнішою на ринку, в протистоянні з іншими технологіями.

Фото Каркас