Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасні будинки Огляд

Каркасні будинки Огляд

У даній вступній статті обширного розділу матеріалів про будівництво каркасних будинків, ми б хотіли дати загальну характеристику каркасного будинку, позначити основні ключові моменти технології. У наступних статтях ми будемо більш широко розкривати проблеми і теми, підняті в даному, оглядовому матеріалі. Отже, розпочнемо. Що ж таке каркасні будинки, і які нові можливості принесли вони своєю появою на ринку малоповерхового приватного будівництва.

Основа каркасного будинку - легкий фундамент. Якщо посилення фундамента не вимагають особливості ділянки (заболоченість, високий рівень грунтових вод), то зазвичай застосовують досить витончені стрічкові, стрічково-стовпчасті (ТІСЕ) або навіть стовпчасті фундаменти. Можливість застосовувати легкі фундаменти - значно знижує вартість каркасного будинку в цілому. Це перший з важливих плюсів дерев'яних каркасних будинків, що вводить цю технологію в розряд бюджетних.

Несучі конструкції, стіни, перегородки, перекриття дерев'яного каркасного будинку являють собою просторову систему, із збитих міцних дощок. Застосовується, в основному, соснова дошка товщиною 40-60мм. Для перекриттів і кроквяної системи - шириною 180-220мм; для несучих стін - шириною 150-200мм; для внутрішніх (не несучих) перегородок 90-120мм. Ці параметри можуть мінятися, але загальні співвідношення габаритів дошки ми позначили. Також, існують підвиди дерев'яних каркасних будинків, в яких, замість порівняно витонченої дошки, застосовується брус перерізом від 80 до 150мм. Прикладом таких будинків можуть служити ті ж Західноєвропейські Фахверки.

Проміжки між несучими елементами жорсткого каркаса заповнюються тим чи іншим видом утеплювача: мінеральна вата; скловата; базальтова вата; пінополістирол; ековата; легкий саман тощо.

Зовні, каркас обшивається вологостійкою стружкової плитою OSB-3 або подібними їй плитами. ОСП (орієнтовано стружкова плита), покликана надати каркасу додаткову жорсткість, зв'язати в єдине сусідні секції каркаса, а також - забезпечити часткову гідро-вітроізоляція каркасного будинку.

Виходячи з того, що утеплювач і самі дерев'яні конструкції каркаса вкрай негативно ставляться до потрапляння на них вологи - зовні каркас додатково захищають від вологи спеціальною вітрозахисною мембраною і матеріалом зовнішньої обробки (сайдинг, блокхаус, декоративний цегла, термопанелі і багато іншого). Від внутрішніх випарів будинку, нутрощі каркаса захищені парозахисною плівкою, яка нашивається на внутрішню сторону каркасних стін, а також шаром внутрішньої обробки - гіпсокартоном, вагонкою, ОСП тощо.

Каркасні конструкціїКаркасний будинок дозволяє застосовувати дуже широкий спектр внутрішніх, зовнішніх оздоблювальних і покрівельних матеріалів. У цьому компоненті він також яскраво виділяється на тлі інших технологій.

Можна зробити висновок, що каркасні будинкивідрізняються високою технологічністю будівництва; багатим вибором застосовуваних обробок; в цілому - невисокою ціною. Також є достатня кількість інших переваг (про які піде мова в інших статтях). Ці переваги дозволяють каркасним будинкам все активніше займати позиції на ринку малоповерхового будівництва.

Фото Каркас