Сайт
Головна - Фундамент - Підготовка ділянки

Підготовка ділянки

Етап підготовки ділянки до будівництва дуже важливий. Від того, наскільки ретельно буде проведена підготовча робота, багато в чому залежить довговічність фундаменту і всього будинку, правильність розміщення будинку на ділянці і.т.д.

На етапі підготовки, потрібно очистити грунт від трави, дерну, можливих пнів та інших перешкод, які будуть заважати будівництву або загрожують руйнуванням фундаменту будинку. Бензопилка - краще рішення проти пеньків та чагарника на ділянці забудови.

Після усунення всіх перешкод, орієнтовну зону забудови потрібно вирівняти. На отриманому майданчику потрібно розмітити контури будинку. Для цього вибираються кути будівлі, з урахуванням допустимих відстаней до сусідніх будівель. Щоб зробити все правильно, варто звернутися до вашого місцеве бюро технічної інвентаризації (БТІ), томущо розташування будинку залежить від планованої висоти будинку, розташування сусідніх будівель і ряду інших чинників. Для гарантії перпендикулярності кутів, при розмітці контурів будови, застосовується мотузяний трикутник з довжинами сторін 3, 4 і 5 м і кілочками в кутах.

Після того, як розмітка ділянки забудови виконана, найчастіше, влаштовується земляна або піщана подушка. Начебто, все готово, і є велика спокуса якнайшвидше розпочати зведення фундаменту. Але, варто побороти в собі цю поспішність. Перш ніж рити траншеї, бурити шурфи і ставити опалубки, варто гарненько продумати розташування таких речей, як: входи комунікацій у будинок, облаштування септика або стоку в загальну систему, систему водовідведення води з ділянки і.т.д. і.т.п. Для виконання багатьох подібних операцій може знадобитися важка техніка, яку навряд чи можна буде застосувати, коли будинок буде побудований або розпочатий. Тому, сто разів переконайтеся, що все враховано. Порадьтеся з досвідченими будівельниками, сусідами, які вже будували в цьому районі і зможуть підказати якісь місцеві обставини.

Коли підготовка ділянки під забудову завершена, можна розпочинати зведення фундаменту.

Фото Каркас