Сайт
Головна - Дах і покрівля - Бітумна м'яка черепиця

Бітумна м'яка черепиця

Щоб гарантувати достатню захищеність будинку від агресивних впливів навколишнього середовища: холоду, вітру, дощу, необхідно використовувати для монтажу даху - хороший покрівельний матеріал. Крім захисних функцій, покрівля повинна ще й гарно виглядати. Одним із кращих сучасних покрівельних матеріалів, що відповідають всім вимогам, на сьогоднішній день, є м'яка бітумна покрівля, черепиця.

Бітумна черепиця міцна, довговічна, довго не втрачає колір, стійка до хімічних впливів і ультрафіолету, декоративна і красива, проста в монтажі. Далі розглянемо основні характеристики м'якої черепиці; докладніше розглянемо позначені переваги; поговоримо про недоліки бітумної черепиці; розглянемоособливості монтажу м'якої покрівлі.

Бітумна черепиця виготовляється на основі стекловолоконної сітки, яка просочується рідким бітумом, з додаванням барвника. Коли основа, отримана таким чином, застигає, на обидві сторони наносять ще по шару прозорого бітуму. Таким чином, колірна складова м'якої черепиці знаходиться всередині аркуша, під захистом зовнішнього шару бітуму, а тому не втрачає свій колір під впливом сонячних променів. Потім, на поверхню бітумної черепиці наносять гранітну крихту, що робить покрівлю більш фактурною, привабливою, і ще більш стійкою до зовнішніх впливів.

Бітумна черепиця поставляється в листах, смугах (т.зв. гонтах), габаритами 1000х330мм. Зазвичай використовуються готи з різними візерунками. Деякі приклади яких ви можете бачити на зображенні.

Бітумна черепиця візерунки гонтів

Монтаж бітумної черепиці здійснюється виключно на жорстку поверхню, тому що сама по собі м'яка черепиця не може бути скільки-небудь жорсткою основою покрівлі. На скати даху нашивають плиту OSB, або фанеру і тільки потім монтують гонти. Крім кріплення гонтів за допомогою спеціальних покрівельних цвяхів і саморізів, використовують спеціальний бітумний клей. У тому, що потрібно використовувати жорстку плиту, по суті, і полягає єдиний серйозний мінус бітумної покрівлі - в кошторис, крім самої черепиці, доводиться включати і OSB плиту. Ну а в іншому, суцільні переваги:

Герметичність покрівлі, покритої бітумною черепицею - вище всяких похвал. Використовуваний при монтажі м'якої покрівлі, бітумний клей забезпечує хорошу в'язку гонтів. Коли влітку вдаряє спека, сонце смажить, відбувається найголовніше: бітум стикованих ділянок гонтів і клею подплавляет і утворюють єдину, монолітну покрівлю. В результаті гідроізоляція бітумної покрівлі чудова.

Звукоізоляція бітумної покрівлі також на хорошому рівні. Крім усього іншого, бітум не гниє, не піддається біоруйнування. Монтаж бітумної покрівлі швидкий і простий. М'яка покрівля має мінімальну масу. Багатство кольорів і візерунків бітумної покрівлі також на висоті.

Фото Каркас