Сайт
Головна - Інші технології - Дошка Шалівка

Дошка Шалівка

Під поняттям шалівка (різночитання - шелівка, щелівка), мається на увазі підвид пиломатеріалу, обрізної дошки. Що виділяє шалівка з ряду дощок обрізів різних перетинів, так це співвідношення товщини до ширини дошки. У шалівки товщина значно менше, ніж ширина. Співвідношення товщини і ширини дошки-щелевкі становить порядку: 1/7 - 1/10.

Шалівка, завдяки своїй зниженою товщині, прекрасно сушиться, в більш короткі з рокі і при менших зусиллях, ніж інші види обрізної дошки.

Дошка шалівкаА так, в цілому, шалівка заготовляють стандартно: розпускається колоду (сосна, кедр, ялина) на тонкі необрізні дошки (30-40мм).

На спеціальному верстаті знімаються торці дошки - видаляється кора і заболонь. Виходить обрізна дошка-шалівка, з прямокутним перетином.

Шалівка занадто слабка дошка, щоб застосовувати її для несучих конструкцій в будівництві. У шальовки своє призначення. З шальовки роблять площині зборів, обшивку чорнових підлог, стін. Так, шалівка можна нашити на каркасні стіни. Дошки починають набивати знизу, розташовуючи їх горизонтально, перпендикулярно вертикальних стійок каркаса. Кожна наступна дошка, на 2-3см налазить своїм нижнім краєм на верхній край попередньої дошки. Таким чином виходить вельми симпатичний фасад, з ребристою, гофрованої фактурою. До того ж такий монтаж захистить конструкції будинку від атмосферних опадів. Та й за ціною, така обшивка з дошки шальовки не обійдеться дорого.

Шалівка соснова

Щоб шалівка служила довго в таких конструкціях, схильних волозі зовнішнього середовища, необхідно дошку просочити антисептиками і покрити лаком або пофарбувати.

Фото Каркас