Сайт
Головна - Інші технології - Дерев'яна рейка

Дерев'яна рейка

Дерев'яна рейка - це матеріал з деревини (пиломатеріал). Зовні рейка являє собою планки різних співвідношень перетинів. Як правило, рейки використовуються для складання конструкцій, в якості допоміжного елемента для монтажу інших будівельних конструкцій. Так, в основному можна зустріти рейку з деревини в якості решетування і контрешетування при покрівельних роботах на скатних дахів приватних котеджів, при монтажі фасадних покриттів, матеріалів, в якості несучих, направляючих опор для матеріалу, що нашивається.

Рейка для монтажних робіт випускається виключно з хвойних порід дерева: сосна, ялина. Отримують дерев'яну рейку на пилорамі. Спершу розпускають колоду на дошки підходящої товщини. Потім дошки розпускають вже на більш вузькі смужки з деревини - рейки.

Рейка соснаПри монтажі конструкцій з участю дерев'яної рейки, дуже бажано, щоб деревина рейки була якомога сухішою. Сира рейка може в процесі висихання, будучи вже зафіксованою в конструкції, дати тріщини, деформації. Це може призвести до руйнування всієї конструкції, в якій використані рейки. З сухим пиломатеріалом такого не станеться. Добре що, завдяки відносно малим габаритам перетину, висушити рейки не складає труднощів і на це не потрібно так багато часу, як при сушінні дошки, і, тим більше, бруса.

Найбільш поширені наступні перетину рейки з деревини:

10х20мм;

20х40мм;

20х50мм;

25х40мм;

25х50мм;

40х40мм;

40х50мм;

50х50мм.

Рейку купити

Якісно висушена, правильно підібрана для конкретних робіт дерев'яна рейка - відмінна основа для монтажу різних покриттів і стін.

Фото Каркас