Сайт
Головна - Інші технології - Колода. Оциліндрована колода

Колода. Оциліндрована колода

Дерев'яні будинки, традиційні на наших землях ще з часів зародження Русі, продовжують бути популярними на ринку малоповерхового будівництва. Дерев'яні будинки в цілому, у нас користуються стабільним попитом. Частково через об'єктивні переваги деревини, як матеріалу для стінових конструкцій, частково, через традиції, прихильності пам'яті пращурів. Як би там не було, будинки з масиву дерева, колоди будують і зараз. Дана стародавня технологія, в деяких сенсах, вельми осучаснена. Так що, нам є про що розповісти, в плані будівництва будинків з колоди.

Оцилиндрована колодаРРаніше будинки з колоди будували вручну, великі майстри рубки зрубів. Застосовувалося для будівництва ціле дерево, часом, навіть без видалення кори т.зв. «Дикий зруб». Підбиралися рівні колоди (як правило - соснові), приблизно одного діаметру. Робітники сокирами, вручну рубали пази на краях (чаші) і збирали зруб. Традиційна російська чаша мала круглу форму. Виготовляти такі пази виїмки в масиві деревини, за допомогою простої сокири, це погодьтеся, завдання для профі.

Час показав, що канадський трикутний паз куди простіше виконується, і багато практичніше круглої чаші. Крім того, трикутний паз дозволяє використовувати ефект само-усадки колоди при висиханні. В той час, як кругла чаша не сідає сама, коли колода дає усадку при висиханні - утворюються щілини, які потрібно окремо латали, конопатити.

Дикі зруби будують і зараз. Існують майстри-умільці, які зберегли секрети цього стародавнього ремесла. Зрозуміло, що в 21-му столітті тільки вельми оригінальний клієнт замовить зруб з необробленої колоди, але є унікуми... Тим більше, якщо врахувати, що повністю ручна збірка зрубу з колоди буде і коштувати дорожче, продовжуватиметься довго і якість на швах не те.

Будинок із оцилиндрованої колоди

Сучасні технології деревообробки дозволили створити принципово новий будівельний матеріал для будівництва дерев'яних будинків - оциліндровану колоду. Підбирають колоди приблизно одного діаметру. На верстаті знімають кору і верхні шари м'якої деревини. Виходять колоди з рівномірним діаметром по всій своїй довжині. На інших верстатах здійснюється вибірка повздовжніх пазів - круглого настановного та невеликого пропилу - усадочного. Для чого потрібна настановна вибірка, зрозуміло з картинки. Оскільки деревина висихає поступово, протягом 2-3 сезонів, колода зменшується в діаметрі. Якщо не зробити такий усадочних пропил по всій довжині колоди, то воно може піти тріщинами від внутрішніх напружень. Також на верстатах формуются чаші і виконується розпилювання оцілідрованної колоди на заготовки потрібного розміру. Колоди, після обробки на верстатах, вже оцілідрованні колоди, піддають просоченню антисептиками, для захисту деревини від паразитів і гнилі.

Таким чином, оброблені і підготовлені оцилиндрованні колоди поставляються на будівельний майданчик. Збірка зрубу з оциліндрованих колод, куди простіше і швидше, ніж з дикого колоди. Та й сам будинок виходить надійніше, тепліше, декоратівніше.

Фото Каркас