Сайт
Головна - Інші технології - Грунтоблочне будівництво

Грунтоблочне будівництво

Усі будівельні матеріали, які використовує людина, або природного походження, або зроблені з них, шляхом складних хімічних і механічних перетворень. Але ж можна будувати будинки просто з грунту, що під ногами. Щось у цьому роді, нам пропонує саманова технологія, де використовується глина і солома. Але грунтоблочне або землебітне будівництво, це технології, що дозволяють зводити надійні сучасні будинки, буквально на рівному місці.

Основна ідея грунтоблоку, полягає у формуванні будівельних цеглин (блоків, плит) з грунту під дією вібрації і тиску. Отримані блоки, стають чудовим матеріалом для стін.

Звичайно, не всі грунту підходять для землебіта. Але, все одно, більш поширеного і доступного матеріалу, ніж грунт, не знайти. Для будівництва придатні всі види грунту, з низьким вмістом піску.

На сьогоднішні, існує обладнання для виготовлення грунтових блоків, як у промисловому масштабі, так і міні-формувальні для індивідуальних забудовників.

Ідея будівництва із землі не нова. Будинки в степовій зоні, деякі церкви і фортеці в середньовіччі, будувалися саме із землі за землебітною технологією. Однак, належної популярності в наші дні, цей метод не здобув.

Можливо, у грунтоблока велике майбутнє. А може, він так і залишиться експериментальною технологією для ентузіастів, що загубилася десь у тіні саманного будівництва. Хто зна.

Фото Каркас