Сайт
Головна - Металоконструкції - Арматура будівельна

Арматура будівельна

Будівельна арматура - це сталеві прути з насічкою або без такої. Взагалі, арматура - це один з видівсортаменту металопрокату. Враховуючи ті обсяги будівництва монолітно-бетонних будівель, що відбувається останнім часом; використання в різних галузях стандартних залізобетонних ЗБВ виробів; взагалі, застосування залізобетону в будівництві - зрозуміло, що арматура є чи не найпопулярнішим і випускаємим металопрокатом в світі! Адже в слові залізобетон, перша частина «залізо» - має на увазі саме арматуру, використання армуючих сталевих каркасів. Про особливості арматури і використання будівельної арматури ми і поговоримо в поточному огляді.

Арматура будівельна

Найбільшою популярністю серед будівельників користується саме арматура з насічкою, рифленням. Це логічно, тому що нерівна поверхня сталевого прута, дозволяє створити краще зачеплення сталевого армуючого каркаса з бетоном, що робить залізобетонні конструкції ще міцнішими і довговічнішими.

Арматура сталева

Найбільш часто, для виробництва будівельної арматури застосовують сталі марок: А500С; 35ГС; 25Г2С; 3кп; 3ПС.

Основні параметри, за якими класифікують, розрізняють будівельну арматуру:

- Перетин арматури, а точніше, площа поперечного перерізу прута арматури будівельної.

- Рівень міцності (існує кілька класів міцності сталевої будівельної арматури);

- Діаметр прута арматури (діаметр арматури відповідає номеру прокату);

- Крок насічки;

- Кут насічки;

- Висота насічки.

Зазвичай арматура випускається на великих підприємствах і проблем з відповідністю якості стали за ГОСТами, не виникає. А ось в плані вибору ціни на арматуру, то на ринку працює маса компаній дилерів і посередників. При цьому, всі ці «бариги» встановлюють різні ціни на будівельну арматуру. Так що, щоб не купити арматуру в два-три рази дорожче, перед покупкою партії арматури, проведіть аналіз ринку будівельної арматури, такий собі міні-тендер.

Фото Каркас