Сайт

Швелер

Швелер - один з видів сортаменту металопрокату. Швелер широко використовується в будівництві, в промисловому машинобудуванні, мостобудуванні. Основна функція швелера, не залежно від області застосування - це монтаж опор, опорних конструкцій, жорстких сталевих каркасів, рам. Про особливостішвелера, його розміри і призначення поговоримо в цьому огляді.

Швелер - це металопрокат (як правило, чорний, сталевий), який в перерізі нагадує кириличну літеру «П».Виробництво металопрокату у формі швелера (та й багатьох інших видів сортаменту теж), виконується за принципом гарячої прокатки виплавлених сталевих болванок. Виконується прокатка швелера на спеціальних виробничих об'єктах - прокатних станах.

Швелер сталевий металопрокат

Крім традиційного швелера зі сталі (читай, іржавіючої), випускається швелера з нержавіючої сталі. Очевидно, що ціна на швелер з нержавіючої сталі вище, ніж на звичайний. Але цей матеріал абсолютно не схильний до ржавіння, поступового руйнування під дією агресивного навколишнього середовища, кислот, оксидів. Також не потрібно ніякої додаткової і захисної обробки поверхонь нержавіючого прокату.

Основний параметр, за яким проводять класифікацію швелера - це висота. Вона може коливатися в межах від 5см, до 40см. Ширина сторін швелера змінюється в межах від 3.2см до 11.5см. Всі швелери, так чи інакше, підлягають стандартизації, ГОСТам. Всі геометричні параметри швелера безпосередньо визначаються номером швелера, по ГОСТ.

Крім катаного швелера (гарячекатанного) випускають ще і гнутий швелер. Тобто з плоскої смуги, заготовки загинають краї, виходить все та ж «П» в перерізі.

Основний спосіб використання швелерів - це або створення зварних рам, конструкцій, або закріплення швелера через отвори в широкій полиці, до якоїсь поверхні. А вже на лапки встановлюють якісь об'єкти, які повинен тримати цей швелер.

Фото Каркас