Сайт
Головна - Будинки з бруса - Брус масив Клеєний брус

Брус масив Клеєний брус

Брус - найпоширеніший будівельний матеріал. Брус, як один з популярних деревних будматеріалів дуже широко застосовується в різних сферах, в тому числі і для приватного будівництва невеликих котеджів, дерев'яних будинків, а також малих архітектурних форм на присадибних ділянках. Брус буває різний. Зараз ми докладніше розберемо брус, як будматеріал.

В першу чергу, на сьогоднішній день, брус розрізняється на два основних підвиди: масив і клеєний брус.

Брус масив профільованийМасив - це звичайний брус, отриманий шляхом обчесиванія, зрізання заокруглень на колодах різного діаметру. Зрозуміло, що брус масив може мати досить широкий діапазон, від декількох сантиметрів, до декількох десятків сантиметрів (дивлячись наскільки товсте було дерево, колода). Зазвичай брус масив має квадратний перетин. Але іноді брус масив профілюють. Особливо це актуально, якщо з бруса будуть збирати несучі стіни дерев'яного будинку. Будівельники бажають, за рахунок профілювання, ввести в додаткове зчеплення сусідні поверхні бруса, таким чином, збільшивши міцність стін. Як правило, брус-масив виготовляють із хвойних порід дерева: сосна, ялина, ялиця, модрина, кедр.

Основними недоліками масиву є те, що суцільний брус великого діаметру вкрай складно повністю висушити. Так що найчастіше, будучи вже встановлений в конструкціях будинку, масив веде, з'являються внутрішні деформації,деревина бруса йде тріщинами. Правда, якщо щілин в стінових кладках не з'явилося, то таке розтріскування приносить більше шкоди зовнішньому вигляду стін, ніж їх міцності.

Тонкий і середній брус масив застосовують у будівництві для додаткових робіт: влаштування балконів, огорож, веранд, альтанок, лоджій, навісів тощо.

Середній і товстий брус масив застосовується для монтажу каркасів будинків або для кладки повнопрофільних дерев'яних стін із бруса.

Будинок з клеєного бруса

Клеєний брус створюється з висушеної соснової дошки. Дошки підбирають за розміром. Складають одну до одної. Підбирають так, щоб напряму волокна на сусідніх поверхнях дощок були різноспрямовані (так вдається компенсувати внутрішні деформації, якщо такі виникають всередині дощок).

Клеєний брус також може випускатися профільованим, а може мати просто квадратний або прямокутний перетин. Ціна на клеєний брус трохи вище, ніж на масив. Воно й зрозуміло, матеріал вже точно сухий (дошки, з яких клеять брус, висушити куди легше, ніж товстий масив деревини), зручний в обробці, з більш стабільною геометричною формою, без ризику деформацій і розтріскування.

З'єднання при монтажі будівель з бруса, як правило, здійснюють без допоміжних металевих кріпильних елементів. Все робиться на базі систем «паз - шип», з'єднань «ластівчин хвіст», в прямокутних направляючих. Додатководля з'єднання деталей бруса однієї з одною зміцнюють за допомогою свердління наскрізних отворів (через обидві деталі) і загонці туди дерев'яних кілків круглого перетину (деревина для кілочків повинна бути ідеально висушена). Також, у випадку з з'єднанням бруса в хрестовини, при монтажі каркаса будинків, застосовують додаткові елементи - кутові жорсткості.

Фото Каркас