Сайт
Головна - Інші технології - Камінь натуральний Будівельний

Камінь натуральний Будівельний

Сьогодні мова піде про унікальний будівельний матеріал - натуральний природний камінь. Взагалі, на сьогоднішній день, природний камінь більше розглядають у розрізі оздоблювального матеріалу, бутового каменю, для оздоблення фасадів будинків, їх цоколів, елементів ландшафтного дизайну (наприклад, садових доріжок). Але ми зараз будемо говорити саме про використання натурального каменю, як основного будівельного матеріалу для стін будинків, його несучих конструкцій.

Очевидно, що будівництво приватних будинків суцільно з природного, натурального каменю - це велика розкіш, дуже ексклюзивні, рідкісні, дорогі проекти, будинки. Зрозуміло, що таких будинків з натурального каменю, на ринку будується один на тисячу, побудованих по інших технологіях. Але й на ексклюзив з величезним бюджетом знаходиться свій покупець, замовник і шанувальник. Так що ми тут і намірилися розглянути будівельний природний камінь, на рівні з традиційними матеріалами для цих завдань (спорудження несучих стін і перегородок будинку) - блоками з пористих бетонів, цеглою, брусом, каркасними панелями.

Будинок із натурального каменя

Природний камінь, використовуваний в будівництві - це масиви, брили, або блоки, випиляні з гірської породи: граніту, базальту, сланцю та інших. Такий будівельний камінь має ряд цікавих особливостей:

Природний будівельний камінь володіє дуже високою питомою вагою, що накладає відбиток на весь проект будинку з каменю в цілому - вам знадобиться дуже масивний, надійний фундамент, який здатний витримати настільки велике навантаження, яке створюють на нього кам'яні стіни;

Камінь має підвищену теплопровідність, так що будинки з каменю робляться з досить товстими стінами і додатковим утепленням стін;

- Особливість каменю також полягає в тому, що будинок з природної гірської породи необхідно опалювати цілий рік, тобто взимку топити, а влітку і в міжсезоння - підтоплювати, щоб будинок з каменю не сирів, не з'являлася цвіль.

Камінь - дуже твердий матеріал. В купі з тим, що дикий камінь, найчастіше, має нерівномірну, шарувату структуру, його вкрай не просто обробляти різанням.

В якості підсумку. Будинок з натурального природного каменю, вкрай довговічний (до 300-400 років експлуатації і більше!); Стіни міцні, непохитні, стійки перед будь-якими, навіть самими жорсткими зовнішніми впливами (тут вони близькі до первісних печер, де мешкали наші пращури); конструкції з каменю не схильні до біоруйнування, в них не заведуться гризуни, вони екологічно безпечні (але рад.контроль каменю потрібно проводити обов'язково); про декоративний шик кам'яних стін, взагалі немає сенсу говорити - це захват і особливий стиль, строгість (вкрай харизматичний будматеріал, факт).

З недоліків можу відзначити: високу вартість і тривалість будівництва будинку з натурального каменю; необхідність підтримувати опалення; труднощі з обробкою і укладанням твердого і важкого каменя в стіни; труднощі з кріпленням до кам'яних стін обробки, елементів меблів тощо.

Фото Каркас