Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Бутовий камінь

Бутовий камінь

Бутовий камінь - вельми своєрідний матеріал, вживаний в різних сферах будівництва. Бут - один з будівельних матеріалів, на основі природного, натурального каменю. Про особливості бутового каменю, його характеристиках і сферах використання в будівництві ми і будемо говорити нижче.

Доломіт, піщаник, вапняк - ось три основні гірські породи, з яких одержують бутовий камінь. Бут отримують шляхом розбиття, розколюванням плит з цих кам'янистих порід. До слова, чималий відсоток, одержуваногобутового каменю далі переробляється в щебінь, з використанням спеціальних дробарок. Ціна бутового каменю вельми низька, що разом з його декоративною цінністю і міцністю, гарантують буту досить високу популярність.

Бутов камінь

Бутовий камінь являє із себе шматки каменю, плоскі, з рваними, нерівними краями. Зазвичай бут має товщини порядку 3-6см (часто і більше), габарити по площині: 200-600мм.

Основні сфери застосування бутового каменю в будівельних цілях:

- Оздоблення цоколів будинків, особливою кладкою з бутового каменю;

- Оздоблення всієї площини фасадів приватних будинків, декоративним бутовим каменем;

- Оздоблення різних елементів ландшафтного дизайну бутовим каменем;

- Застосування буту в якості заповнювача для надважких бетонів. Бетони з наповнювачем з бутового каменю дозволяють створювати, наприклад, самі надійні і довговічні фундаментні підстави в Світі!

Кладка бутового каменю виконується наступним чином. У розчин, на поверхні цоколя будинку або іншого, оброблюваного елементу, вдавлюють бутовий камінь, так щоб нерівні поверхні бутового каменю сходилися з нерівностями сусідніх каменів, утворюючи більш-менш повну поверхню, малюнок (фото).

Кладка бутового каменя

Зрозуміло, що така робота, з підбору бутового каменю в кладці - це не просто, важко, і тривало за часом. Але ефект виходить на славу.

Проміжки між вмурованими бутовими каменями заповнюють розчином, до складу якого, крім цементу введений дрібно-битий камінь, для міцності кладки.

Фото Каркас