Сайт
Головна - Фундамент - Приготування бетону

Приготування бетону

Створення бетонної суміші для різноманітних будівельних потреб - це вельми трудомістка операція. Від рівня виконання цього кроку будівництва, залежить живучість і непорушність, як фундаменту, так і інших елементів конструкцій, зроблених з бетону, ну і будови в цілому.

Є деяка кількість методик приготування різних варіантів бетону. Вони розрізняються співвідношенням компонентів, маркою застосовуваного цементу, різними добавками і фракціями наповнювачів.

Приготування бетону

Будь-який склад бетону вживається для певних критеріїв будівництва. Зразковий склад бетону: цемент, пісок будівельний, вода щебінь або гравій. Потрібна кількість компонентів для приготування 1-го кубічного метра бетону: 350 кг цементу; 200 л води; 0,6 м3 будівельного піску; 0,6 м3 середньо-фракційного щебеню.

При виготовленні бетону, потрібно враховувати, що пісок невеликої фракції з присутністю певної кількості частинок глини або наповнювач з битої цегли або ж вапняку значною мірою знижують міцність бетону, також веде до зниження параметра морозостійкості, що неприйнятно для матеріалів застосовуваних у багатьох відповідальних видах будівництва.

Принципово розуміти, що при сбереганіі цементу, нехай навіть в сухому місці, його якості знижуються на 10% через один місяць, 30% - через півроку і, нарешті, більш ніж на 50 відсотків через 2 роки зберігання...

Якщо у складі бетону доводитися застосовувати найнижчу марку цементу, слід підвищити масу застосованого цементу, щоб хоч якось компенсувати його слабкість. Якщо замість марки цементу М400 доводиться застосовувати марку М300, масу цементу при приготуванні бетону потрібно приростити на 25-30%.

Для виготовлення бетонної суміші постійно необхідно застосовувати чисту технічну воду, без домішок (масел і різного сміття). Коли бетонна суміш готується в особливо теплу погоду, спеку, то для перешкоджання надмірно швидкому схоплюванню суміші, потрібно застосовувати поливання бетонних деталей будівельних конструкцій, що застигають прохолодною водою.

Якщо в долоні стиснути незначна кількість виготовленого бетону і він приймає визначену форму з виділенням маленького обсягу цементного молочка, то бетон виготовлений вірно.

Важливо, щоб в перші 10 діб після заливки бетону, він не був підданий промерзанню, не потрапив під дію низьких, негативних температур. Від цього його ще не цілком затверділа структура може бути зруйнована. Т.як. не вся вода в розчині ще пов'язана. Вона може замерзнути, перетворитися на лід і розірвати бетон. Адже ми знаємо, що лід має властивість розширення, у порівнянні з вихідним обсягом води.

Зайве застосування цементу в бетонному розчині нерідко призводить до того, що наш бетон в процесі застигання розтріскується, в результаті усадки суміші.

Приготовлену бетонну суміш потрібно застосовувати в 2-3 годин після її приготування.

Фото Каркас