Сайт
Головна - Інші технології - Японський досвід

Японський досвід

Японські традиції будівництва каркасних будинків, також заслуговують на увагу. Досить суворий клімат північних островів країни сонця, що сходить, часті природні катаклізми, такі як тайфуни та землетруси, зробили Японію відмінним випробувальним полігоном, для будь-яких будівельних технологій. Те, що витримує в Японії - точно встоїть в інших частинах світу.

Каркасне будівництво в Японії застосовується давно. Щоправда, у середньовіччі, за каркасною технологією будувалися, в основному, фортеці, а житлові будинки рідко.

Що стосується житлового будівництва, то тут у японців побутувала вельми весела (але насправді, сумна філософія). Як би вони не будували будинки - їх все одно руйнували землетруси і тайфуни. Будувати щоразу фундаментальні будови, та ще при вічному японському дефіциті ресурсів - було просто нераціонально. Ще є дві різниці, коли на тебе падає багатотонний будинок або намет. Виходячи з цієї логіки, в Японії століттями будувалися, так звані паперові будиночки. Ці, по суті, одноразові будиночки були, в якомусь сенсі, каркасними. Будиночки не мали капітальних стін. Дах спиралася на стовпи з бруса, а стіни та перегородки виготовлялися з тонких дерев'яних рамок, обклеєних щільним та напівпрозорим японським папером (васі).

Якщо, після серйозного катаклізму, будинки можна було легко відновити, то будівництво масштабних фортець, вимагало багато зусиль та матеріалу. І тут, каркасна технологія приходила японцям на допомогу. До наших днів зберіглися деякі японські фортеці, побудовані в 1300-х роках, саме за каркасною технологією.

Революцію в індивідуальному житловому будівництві Японії, зчинили ті самі канадські дерев'яні каркасні будинки. Коли канадські виробники переконували японців купувати будинки за їхньою технологією, ті ставилися до них зі скепсисом і недовірою. Але після чергового землетрусу силою в 9 балів, в одному японському місті, встояли лише канадські каркасні будинки, закуплені як пробна партія. Природно, після такої перевірки сумніви розвіялись, і канадські дерев'яні каркасні будинки окупували Японію. Звичайно, японські будівельники адаптують канадську технологію під свої умови, роблять додаткові посилення каркасу, що абсолютно зайве в сейсмо-спокійних регіонах.

Ось така багата історія каркасного будівництва в Японії. Сподіваємося, що це історія зі щасливим фіналом:)

Фото Каркас