Сайт
Головна - Фундамент - Бетон важкий

Бетон важкий

Важкий бетон - це конструкційний будівельний матеріалВажкий бетон має щільну структуру. Готується важкий бетон на основі цементу високої марки і важкого наповнювача. Важкий бетон володіє високою щільністю, в межах 1800 - 2500кг/м3. Важкий бетон має мінімальну пористість, в порівнянні з легкими бетонами.

Важкий бетон має збалансований склад, що забезпечує цьому будівельному матеріалу такі цінніхарактеристики, як певної міри твердість, висока жорсткість, міцність, довговічність, стійкість до ударних механічних і термічних навантажень.

Важкий бетон в будівництві

Для складання оптимального складу компонентів важкого бетону, по-перше треба визначитися з завданнями, умовами, в яких буде використовуватися бетон. Тобто визначити, якими властивостями буде володіти нашважкий бетон, і яким саме методом його будемо створювати. Щоб визначитися з пропорціями компонентів для важкого бетону, потрібно врахувати наступні фактори:

- Механічні та фізичні характеристики бетонної суміші;

- Відповідні вимоги норм, ГОСТів (СНіПів), пропоновані до бетону в конкретному виді будівництва;

- Час затвердіння бетонної суміші;

- Особливості режиму затвердіння бетону;

- Ступінь однорідності важкого бетону;

- Кінцева щільність і міцність застиглого важкого бетону.

Важкий бетон повинен містити компоненти, підібрані таким чином, щоб вищевказані параметри були високими. І в той же час, щоб витрата в'яжучих речовин, цементу та інших дорогих компонентів бетону залишалася - мінімальною, а точніше - оптимальною. Спершу роблять ряд експериментів, з різними складами бетонної суміші, тестують результати (природно, фіксують розкладку компонентів). Коли виходить зразок з потрібними властивостями і оптимальною витратою компонентів, то склад передається на виробництво, щоб за цим пропорціям вже створювалася бетонна суміш масово, для всього будівельного процесу.

Важкий бетон роблять з такого набору матеріалів:

Крупний, крупно-фракційний щебінь;

Цемент (портландцемент високих марок);

Пісок (дрібний наповнювач);

Чиста технічна вода;

Крім усього іншого для підвищення якісних характеристик важкого бетону, в приготовану суміш додають спеціальні додаткові добавки, присадки. Завдяки їм, реально значно підвищити морозостійкість, термостійкість і інші значущі характеристики бетону.

За великим рахунком, на механічну міцність важкого бетону впливає неабияка кількість факторів. Важливіше всього: марка застосовуваного в бетонній суміші цементу; характеристики наповнювача бетону і процентне відношення його до загальної маси суміші, ступінь ущільнення бетону. Якщо необхідно, щоб бетон був особливо міцним, то використовуйте замість середнього або дрібно-фракційного гравію, більш крупний щебінь; замість річкового піску - більш великий і кутястий яружний. Крім основних, на міцність одержуваного важкого бетону впливає наступне:

Рівень перемішування, ступінь однорідності бетонної суміші;

Кількість важких наповнювачів, неправильність геометрії фракції заповнювача і шорсткість поверхні щебеню, піску.

Додаткові зусилля по поліпшенню умов тверднення важкого бетону (підтримання оптимальної температури, вологості);

Наприклад, дуже класний, високоміцний важкий бетон - бетон М600. Склад: цемент високих марок, крупний щебінь, кар'єрний середньо-фракційний пісок. Ущільнюється бетонна суміш для М600, методом віброущільнення.

Фото Каркас