Сайт
Головна - Фундамент - Склад і Наповнювачі для бетону

Склад і Наповнювачі для бетону

Склад бетону, не залежно від його підвиди, добре відомий багатьом. Для приготування бетонної сумішівикористовується: будівельний пісок, цемент, вода, а також - заповнювач (наповнювач). Від властивостей заповнювача бетону, його хімічного складу, природи, а також від крупності фракції заповнювача, дуже сильно залежать всі характеристики бетону, а стало бути, і сфера його використання в будівництві.

Так, застосувавши одну і ту ж суміш з цементу, піску і води і абсолютно різні заповнювачі, ми отримаємо бетони з вельми протилежними властивостями. Наприклад, такий бетонний розчин з добавкою середнього гранітного щебеню або він же, але з наповнювачем з деревної стружки або керамзиту - це два дуже різних бетону. Думаю, приклад зрозумілий. Тепер все по порядку.

Заповнювачі бетону

Виділяють різні класи заповнювачів для бетону:

- Надважкі наповнювачі для бетону (середній щебінь);

Важкі наповнювачі для бетону (дрібний щебінь, гравій);

- Середні наповнювачі (шлак, керамзит);

- Легкі заповнювачі (зерно пінополістиролу, деревна стружка, тирса);

- Надлегкі заповнювачі (повітря, газ).

Відповідно, якщо ми використовуємо для приготування бетону важкий заповнювач - середню фракцію щебеню (крупну застосовують рідко), то отримуємо надважкі, конструкційні бетони, що застосовуються в самих відповідальних будівельних конструкціях, для висотного будівництва, монолітно-каркасних будинків, військових і промислових об'єктів.

Застосовуючи дрібну фракцію заповнювача щебеню та гравію, ми отримуємо просто важкий бетон - найпопулярніший вид в капітальному будівництві, монолітобетонном будівництві, приватному будівництві. Тобтонаповнювачі бетону з гірських порід, в залежності від крупності заповнювача бетону, можуть давати вже матеріал з різними властивостями.

Середні заповнювачі для приготування бетону, спінений шлак та керамзит дають відносно легкі бетони. Такі бетонні суміші, на заповнювачі з керамзиту застосовують для заливки утеплюючих стяжок підлоги нижнього перекриття, а також для виготовлення стінових блоків.

Легкі заповнювачі бетону - пінопласт, стружка, тирса, дозволяють робити легкі, теплі блоки для будівництва стін малоповерхових, приватних будинків, дачного, котеджного типу. З цією ж метою застосовуються і надлегкі наповнювачі, порошок, що дає в результаті спінений бетон (пінобетон) і інертні гази, що дозволяють створити газобетон. Ці матеріали поєднують такі властивості, як міцність бетону, легкість і прекрасні теплоізоляційні властивості.

Фото Каркас