Склад і Наповнювачі для бетону
Склад бетону, не залежно від його підвиди, добре відомий багатьом. Для приготування бетонної сумішівикористовується: будівельний пісок, цемент, вода, а також - заповнювач (наповнювач). Від властивостей заповнювача бетону, його хімічного складу, природи, а також від крупності фракції заповнювача, дуже сильно залежать всі характеристики бетону, а стало бути, і сфера його використання в будівництві.
Так, застосувавши одну і ту ж суміш з цементу, піску і води і абсолютно різні заповнювачі, ми отримаємо бетони з вельми протилежними властивостями. Наприклад, такий бетонний розчин з добавкою середнього гранітного щебеню або він же, але з наповнювачем з деревної стружки або керамзиту - це два дуже різних бетону. Думаю, приклад зрозумілий. Тепер все по порядку.
Виділяють різні класи заповнювачів для бетону:
- Надважкі наповнювачі для бетону (середній щебінь);
- Важкі наповнювачі для бетону (дрібний щебінь, гравій);
- Середні наповнювачі (шлак, керамзит);
- Легкі заповнювачі (зерно пінополістиролу, деревна стружка, тирса);
- Надлегкі заповнювачі (повітря, газ).
Відповідно, якщо ми використовуємо для приготування бетону важкий заповнювач - середню фракцію щебеню (крупну застосовують рідко), то отримуємо надважкі, конструкційні бетони, що застосовуються в самих відповідальних будівельних конструкціях, для висотного будівництва, монолітно-каркасних будинків, військових і промислових об'єктів.
Застосовуючи дрібну фракцію заповнювача щебеню та гравію, ми отримуємо просто важкий бетон - найпопулярніший вид в капітальному будівництві, монолітобетонном будівництві, приватному будівництві. Тобтонаповнювачі бетону з гірських порід, в залежності від крупності заповнювача бетону, можуть давати вже матеріал з різними властивостями.
Середні заповнювачі для приготування бетону, спінений шлак та керамзит дають відносно легкі бетони. Такі бетонні суміші, на заповнювачі з керамзиту застосовують для заливки утеплюючих стяжок підлоги нижнього перекриття, а також для виготовлення стінових блоків.
Легкі заповнювачі бетону - пінопласт, стружка, тирса, дозволяють робити легкі, теплі блоки для будівництва стін малоповерхових, приватних будинків, дачного, котеджного типу. З цією ж метою застосовуються і надлегкі наповнювачі, порошок, що дає в результаті спінений бетон (пінобетон) і інертні гази, що дозволяють створити газобетон. Ці матеріали поєднують такі властивості, як міцність бетону, легкість і прекрасні теплоізоляційні властивості.