Сайт
Головна - Фундамент - Пісок будівельний

Пісок будівельний

Пісок будівельний дуже широко застосовується в будівництві, як компонент для виробництва бетонів і при створенні монтажних будівельних розчинів (для кладки блоків, цегли, плитки). Всі ми бували, і навіть валялися на пляжах, бували на водоймах і бачили там пісок (та й не тільки на водоймах, будемо відверті). Але уявлення про пісок у пересічних осіб досить поверхневе. Для застосування піску в будівельних потребах, потрібно підходити грамотно, з певним багажем знань, щоб досягти саме тієї якості бетонних сумішей та розчинів, яка вимагається. Будемо розбиратися з властивостями будівельних пісків.

Пісок Будівельний

В залежності від місця видобутку, хімскладу і розмірів фракції, виділяють:

- Річковий пісок;

- Яружний пісок;

- Кварцовий пісок.

Відповідно, в залежності від виду, будівельний пісок поділяється за властивостями та сферами будівельних операцій, де він застосовується.

Річковий пісок - найцінніший з будівельних пісків. Він має саму дрібну фракцію, не має кам'янистих і глинистих включень. Зазвичай річковий пісок добувають з дна водойм, річок, озер. Його миють за допомогою спеціальних земснарядів. Після видобутку, і перед вживанням річкового піску в будівництві, його очищають, фільтрують (просів, промивка), остаточно позбавляючись про механічного сміття, грунту, глини. Річковий пісок має дрібну фракцію і округлу форму зерна, зі сточеними краями (тому порода була зруйнована і обточити водою). Таким чином, річковий пісок застосовується для заповнення бетонних сумішей. Бетон вимагає якомога більшої однорідності суміші. І річковий пісок для цього підходить якнайкраще.

Виділяють також таке поняття, як кар'єрний пісок. По суті, походження кар'єрного піску те ж саме - це колись зруйновані водою гірські породи і намиті на площах в заплавах річок. Кар'єрний пісок добувають безпосередньо з кар'єру. Він може включати трохи більше глинистих включень, ніж річковий. Але після очищення нічим від нього не відрізняється. За ціною кар'єрний пісок трохи дешевше, бо його простіше добувати.

Яружний пісок відрізняється від річкового піску тим, що має більш кутасту, гострокутну і велику фракцію. Яружний пісок також часто застосовується в бетонах, а також в приготуванні будівельних цементних розчинів, посипанню доріжок, ландшафтному дизайні тощо.

Кварцовий пісок має інший хімічний склад, ніж звичайний пісок, заснований на силікату. Низькоякісні кварцові піски з успіхом застосовуються в будівництві, на нарівні зі звичайними пісками. Високоякісний кварцовий пісок - це сировина для виробництва скла, декоративних штукатурок; а також застосовується у водяних фільтрах.

Фото Каркас