Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Дерев'яна вагонка

Дерев'яна вагонка

Що таке вагонка? Раніше так називали дерев'яні рейки для обшивки транспортних вагонів. В наші днівагонка - це спеціально оброблена деревина і гарний оздоблювальний матеріал. Адже вона може застосовуватися як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.

Дерев'яна вагонкаЩо таке євровагонка? Ті ж самі дошки, тільки виготовлені з дотриманням європейських стандартів якості. Євровагонка виробляється з деревини вищого гатунку і краще обробляється.

Важливо знати, з чого зроблена дерев'яна вагонка. Якщо з деревини хвойних порід - сосни, ялини, модрини, кедра - значить, підійде для обробки житлових приміщень. А ось обшивка лазень і саун вимагаєвагонки з деревини листяних порід - осики та липи.

Як вибирати вагонку? Товщина вагонки зазвичай становить 12,5 мм, можливі коливання в межах 0,5 мм. В одній упаковці, як правило, 10 дощечок. Ні в якому разі не вибирайте криві дошки з тріщинами, плямами і сучками.

Як укладати вагонку? Дошки можна розташувати в будь-якому напрямку, вертикально, горизонтально або по діагоналі. Обшивка вагонкою по горизонталі зорово розширює приміщення, а по вертикалі - збільшує висоту кімнати.

Як відбувається обробка вагонкою? Спочатку робиться решетування для того, щоб згладити нерівності стін, потім на неї укладається вагонка. До речі, для додаткового збереження тепла можна прокласти простір між латами і вагонкою спеціальним утеплювачем. Для кріплення вагонки використовуються цвяхи з найменшим діаметром капелюшків або спеціальні скоби.

Оздоблення вагонкою приміщень набирає популярність, адже дерево - екологічно чистий, натуральний матеріал, здатний створити затишок в будь-якому приміщенні. Крім того, у вагонки є ряд інших переваг:

вагонка довговічна і надійна, не гниє

вагонка легко обробляється і відносно просто укладається

під неї можна заховати електропроводку і тріщини в стінах

вагонка робить стіни рівними і гладкими

деревина володіє прекрасними звукоізоляційними властивостями

дерево вбирає вологу з повітря і виділяє її при сухості в приміщенні

дерев'яна вагонка приємно пахне хвойним чи листяним лісом

дерево добре зберігає тепло

оброблена дерев'яна вагонка красиво виглядає і блищить.

Сауна оздоблена вагонкоюЯк зберігати вагонку? Бажано витримати дерев'яну вагонку в лежачому положенні з прокладками між дошками протягом тижня. Приміщення для зберігання обов'язково повинно бути сухим, інакше вагонка може покритися плямами або запліснявіти.

Як доглядати за вагонкою? Перш за все, вагонку слід відразу покрити лаком. Так вона буде краще виглядати і довше зберігатися. Дерев'яну вагонку можна сильно мочити водою й обробляти сильнодіючими розчинниками і миючими засобами. Це може спровокувати появу плям. Забруднення краще видаляти сухою або ледь вологою ганчіркою. В крайньому випадку можна застосувати слабкий розчинник.

Фото Каркас