Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Ковролін як матеріал в будівництві

Ковролін як матеріал в будівництві

Сьогодні, в інтер'єрі багатьох квартир досить часто використовують килимові покриття. Вони випускаються з довгим і коротким ворсом. Таке покриття робить приміщення теплим і відмінно поглинає звук. Воно приваблює своєю високою еластичністю і зносостійкість, а також, дає можливість проводити вологе прибирання. Ковролін, в більшості своїй, вже давно замінив традиційні килими. Зазвичай, килим має традиційний малюнок. Ковролін же, в свою чергу, може випускатися різної ширини і абсолютно будь-якої довжини. Його візерунок не має обмежень, отже, таке покриття можна підігнати під приміщення будь-якої конфігурації і розміру.

Ковролін - сучасний матеріалНа ринку вибір ковроліну настільки різноманітний, що покупець при виборі може навіть розгубитися. Найчастіше ковролін випускається з натуральних і синтетичних ниток. При виготовленні ковроліну з натуральних матеріалів, зазвичай використовують шерсть або тканинні суміші (такі суміші містять до 30% вовни). Як покриття, ковролін виготовлений з вовни досить хороший, але він досить швидко зношується. При виготовленні ковроліну з синтетики використовують поліамід (капрон, діатрон, нейлон), поліпропілен, поліестер і поліакріл.

При виготовленні тканого ковроліну, все ще використовуються старовинні технології - ворс тчуть одночасно разом з основою. Потрібно зауважити, що найдорожчим і міцним ковроліном є саме тканий ковролін. Роблячи вибір ковроліну, свою увагу необхідно зосередити на якості покриття ворсу, він повинен бути пухнастим і досить м'яким. Також у продажу є велюровий ковролін, у нього короткий розрізний ворс з досить великою щільністю. Поверхня його покриття гладка і дуже схожа на оксамит. Велюр буває жорстким і м'яким.

Найчастіше, для житлових приміщень радять використовувати м'який велюр. У віталень, дитячих і коридорах, доцільним буде використання ковроліну зробленого з високої скрученої пряжки. Дане покриття не сильно дороге, на ньому не видно бруду і він досить просто чиститься. У кухнях, ванних кімнатах та санітарних вузлах кращим покриттям буде ковролін з синтетики. Тут необхідно врахувати не тільки ворс, а й матеріал підстави. У таких приміщеннях матеріал з синтетики не гниє і не пріє.

Напольне покриття ковролінПри виборі ковроліну потрібно звертати особливу увагу на матеріал виготовлення основи. Він буває декількох видів: натуральний або синтетичний джут, тонка гума або клеєна тканину, спінена гума.

Перед покупкою ковроліну, необхідно точно знати, що ви купуєте:

Покриття на гумовій основі не можна укладати на ламінат або паркет, найчастіше це призводить до здуття;

На паркет не можна укладати покриття на основі джуту, в іншому випадку паркет буде подряпаний;

Якщо під ковролін на джутовою основі проникає вода, він починає жолобитися і гнити.

Фото Каркас