Сайт

Фахверк

Фахверк - це особливий рід каркасних будинків, розквіт популярності яких припав на середньовічну Європу. Почали їх будувати в XV столітті (за деякими відомостями, навіть у lX столітті). Кожен, хто цікавився життям європейців, їх красивими містами, напевно звернув увагу на своєрідні будиночки, у яких акуратні білі стіни, наче обрамлені в темні рамки дерев'яних несучих конструкцій. Це і є фахверки.

Фахверкова технологія будівництва переживала, за свою довгу історію, і злети і падіння. Останній стрибок популярності фахверків припав на післявоєнні роки. Відбудовуючи, зруйновану Другою Світовою війною Європу, мешканці Німеччини, Австрії, Польщі, Франції згадали про дешеву і сердиту технологію будівництва фахверків.

Європейский фахверкЧим саме вирізняється фахверк серед інших каркасних технологій? Основу фахверка складає жорсткий каркас, з досить товстого бруса. Особливу жорсткість каркасу фахверка надають додаткові раскоси з того ж бруса, встановлені, під різними кутами, в прольотах каркаса. Брус для фахверка береться з деревини хвойних порід (сосна, ялина, кедр, модрина). Головною візуальною відмінністю фахверка, є те, що дерев'яний каркас не захований усередині стін, а навпаки, на кілька сантиметрів виступає назовні. Традиційно пофарбований в темні кольори (чорний, темно-коричневий, зелений), на тлі білої штукатурки прольотів, каркас робить фахверк вкрай виразною та колоритною будівлею.

Проміжки між каркасом, заповнюють різними матеріалами, а потім штукатурять. Найбільш часто, для заповнення стін фахверка, застосовують: саман, цеглу, цеглу сирець, суміші будівельного сміття, грунту, глини, соломи, очерету і.т.п.

Фахверк довів свою життєздатність. Звичайно, заповнення стін, приблизно, за півстоліття вітшає і руйнується. А ось каркас, як показала практика - значно довговічніший. За цим, капітальний ремонт по заміні набивання стін - і фахверк, знову, як новий. За умови таких капремонтів, фахверки витримують по 300 і більше років, приваблюючи туристів у старі європейські міста.

Звичайно, фахверки будують і сьогодні. Застосовують для цього сучасні матеріали: клеєний брус, армування для заповнення каркаса і.т.д. Але в цілому - це, швидше, екзотична технологія, на цінувальника.

Фото Каркас