Сайт
Головна - Каркасні будинки - Мінеральна вата

Мінеральна вата

У будівництві та облаштуванні, як житлових будинків, так і інших будівель, часто використовуються різні утеплювачі. На сьогоднішній день, одним з найпоширеніших видів утеплювача є мінеральна вата (мінвата).

Вимоги до конструкційних матеріалів, що становлять основу несучих конструкцій будівель і до утеплювачів - прямо протилежні. Так що завжди виникає конфлікт між теплоізоляційної функцією матеріалу і її несучими, міцності. Отже, завдання будівельників і проектувальників полягає в грамотному підборі матеріалу та суміщення ролей жорстких конструкцій і утеплення.

Чим вище щільність матеріалу - тим він міцніший. Але в такому разі його теплоізоляційні властивості вкрай низькі (приклади: метал, камінь, цегла, важкі бетони). Відповідно, чим менше щільність матеріалу - тим краще теплоізоляція, ну а про міцність говорити не доводиться.

Проміжний варіант - легкі бетони. Вони поєднують достатню міцність бетону і завдяки пористій структурі, є хорошою теплоізоляцією. Але зараз не про це.

Так що, для утеплення жорстких конструкцій, стін з каменю, металлокаркаса, дерев'яного каркаса, цегельних і бетонних стін доводиться застосовувати додатковий утеплювач - в більшій частині випадків, саме мінеральну вату. Як раз мати мінвати володіють низькою щільністю. Серед волокон безліч повітряних пустот. Це ідеальний утеплювач!

Монтаж мінеральної вати здійснюється або на поверхню несучих стін з цегли, бетону (між стіною і фасадною обробкою) або всередину стін, в проміжки несучого каркаса (дерев'яні каркасні будинки; металокаркасні будинку). Важливо розуміти, що мінвата повинна максимально вільно фіксуватися в конструкціях, не спресовуватися, не утворювати містків холоду. Сильно стиснути мінеральну вату - означає підвищити її щільність, а отже, знизити теплоізоляційні властивості. Також не можна допускати попадання вологи на утеплювач.Мінеральна вата дуже гігроскопічна (легко вбирає воду). При намоканні, мінвата втрачає свої теплоізоляційні властивості в рази. Саме тому необхідно надійно захищати мінеральну вату від вологи ззовні (фасадне покриття) і зсередини будівлі (надійні стіни, пароізоляція).

Мінеральна вата КупитиДивлячись на м'який, пухнастий, волокнистий матеріал, насилу віриться, що це, по суті, камінь, гірська порода. Процес виготовлення мінватиполягає в розплавлюванні каменю та подальшому видуванні з отриманої в'язкої маси волокна. Отримане таким шляхом волокно звалюють в мати і отримують всім добре відомий утеплювач.

Переваги мінеральної вати: доступна ціна; відмінні властивості теплоізоляції; легкість, низьке навантаження на конструкцію будинку; довговічність; вогнестійкість; екологічна безпека; не дозволяє заводитися паразитам, тому що не дозволяє мишам і щурам робити норки у своїй нестійкій структурі (пінопласт ці гади запросто вигризають і організовують в ньому свої колонії).

Недоліки мінвати: гігроскопічність; складність фіксації без додаткового стиснення або установки кріплення через мат утеплювача (місток холоду).

Фото Каркас