Сайт
Головна - Комунікації - Труба металева

Труба металева

Основу мереж водопостачання та водяного опалення в приватних будинках і будівлях інших призначень, складають труби. Труби з металу (сталі, міді) - традиційні матеріали при монтажі інженерних систем.

Звичайно, ринок матеріалів поповнюється новими видами труб та супутніх систем для монтажу мереж водопостачання та опалення. Так, на позиції металевих труб, в останні роки, дуже серйозно наступають труби з пластика та металопластику. У деяких сегментах пластик майже повністю витіснив метал.

Так, при монтажі інженерних систем в приватних будинках, котеджах, розводці труб у квартирах, на 90% використовується металопластикова і пластикова труба. Дешевизна, простота монтажу, гнучкість технологічних рішень і повна відповідність завданням, при монтажі невеликих контурів - ось переваги пластика в порівнянні зі сталевими або мідними трубами. Про ці труби ми будемо говорити окремо і детально у відповідних статтях нашого сайту. А поки, про металеві труби, їх сфери застосування на сьогоднішній день, переваги та недоліки.

Пайка трубМеталеві труби (водогазопровідні) застосовуються для створення масштабних систем опалення та водопостачання. Можна сказати так: там, де йдуть основні труби, з великим діаметром і довжиною; там, де труби не заховані, а йдуть по відкритим ділянкам і є ризик їх механічного пошкодження - слід застосовувати сталь. Там, де є високі температури (у котельного обладнання), слід застосовувати мідні або сталеві труби. А вже саму розводку до радіаторів або приймачів води, можна цілком монтувати з пластикових, металопластикових труб.

З'єднання сталевих труб водопостачання і опалення здійснюється за допомогою зварювання; мідних - пайкою. Звичайно, зварювання і пайка набагато більш технічно складні операції в порівнянні з методами монтажу пластикових труб (запрессовиванням фітингів, пайка пластика), але там, де застосовуються лише металеві труби - вибору немає.

Для проведення газу, практично на 100% застосовується сталева труба. Якщо трапиться прорив водопроводу - це одне, а газ - небезпечна, горюча речовина. Так що, газові труби мають бути особливо стійкими до механічних пошкоджень. Ця сфера комунікацій строго під знаком сталевих труб! Значить, не дивлячись на значну втрату позицій, металеві водогазопровідні труби залишаються лідерами в прокладці основних контурів масштабних систем водопостачання, опалення, газопроводів.

Переваги сталевих і мідних труб: стійкість до високої температури, як теплоносія, так і зовнішнього середовища; висока ударна і механічна міцність; можливість робити труби з великим діаметром, там, де необхідна підвищена пропускна здатність.

Недоліки металевих труб: висока ціна; складний процес монтажу (зварювання, пайка, дорогі фітинги); металеві труби погано гнути, а значить, важко створювати складні форми при їх прокладанні; схильність до корозії, окислення.

Фото Каркас