Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Сайдинг вініловий

Сайдинг вініловий

За 20те століття спектр будівельних матеріалів в Світі розширився в рази. Нові технології, нові матеріали-компоненти, нові вимоги до будматеріалів. Всі ці чинники привели до створення нових, суперсучасних будівельних матеріалів. Вініловий сайдинг - один з таких інноваційних матеріалів. З'явившись на ринку порівняно недавно, сайдинг досить швидко не просто зайняв солідну нішу, але, можна сказати, зайняв лідируюче положення в розділі бюджетних фасадних матеріалів.

Старт своєї історії вініловий сайдинг починає з каркасного будівництва в Північній Америці. Саме каркасна технологія послужила причиною створення сайдинга - красивого, зручного в монтажі, легкого матеріалу з доступною ціною (під стать загальній бюджетності каркасного будівництва). Далі, застосування сайдинга пішло значно далі. Сайдингом обшивають практично будь-які малоповерхові будинки (з блоку, металокаркасні, з бруса, дуже рідко цегляні і майже ніколи дерев'яні), а також досить великі за площею фасади адміністративних будівель і промислових, урбаністичних об'єктів. Правда стилі сайдингу, що застосовуються в малоповерховому і дачному будівництві, дуже відрізняються від стилю сайдинга для адмінбудівель. У першому випадку більше йде тяга до сільського або котеджного стилю: яскраві кольори; структура і забарвлення під деревину або акуратні пастельні тони: кремовий, салатовий, жовтий, блідо-блакитний.

Сайдинг монтується на фасаді за допомогою системи вертикальних рейок або тонких сталевих профілів. Є один маленький секрет при монтажі. Зверніть увагу, отвори в сайдінгових панелях не круглі, а витягнуті пази. Це неспроста. Необхідно вкручувати саморіз в профіль не до упору, а щоб залишався вільний простір. Тобто панель сайдинга не прикручується до профілів намертво, а як би підвішується. Це потрібно, щоб компенсувати лінійнідеформації сайдинга при перепадах температур. Звичайно, взимку у нас до -25, а влітку до +35 град. От і прикиньте. Навіть рейки зі сталі на залізничних коліях отримують значні температурні лінійні деформації, а сайдинг і поготів. Так що, навіть якісний сайдинг, якщо змонтувати його жорстко, може запросто роздутися в літню спеку, чи лопнути від напруги взимку. А невдалий забудовник стане грішити на якість сайдинга...

Віниловий сайдинг купитиПереваги вінілового сайдинга: доступна ціна; презентабельна зовнішність; багатий вибір колірних рішень сайдинга; досить простий монтаж, не вимагає якихось спеціальних навичок; легкий фасад з сайдингу надає мінімальний тиск на несучі стіни будівлі; за сайдингом легко доглядати, мити, протирати, у разі необхідності замінити пошкоджену планку.

Недоліки вінілового сайдинга. Треба сказати, що відгуки про сайдингсамі позитивні і відшукати принципові недоліки було не просто. Ось, що вдалося нарити: потрібно купувати якісний сайдинг, не варто економити на цьому, не такому вже й дорогому матеріалі. Дешевий сайдинг від сумнівного виробника швидко вицвітає, може деформуватися від спеки і тріскатися на сильному морозі. За якісним сайдингом такого не спостерігається. Сайдинг чисто декоративний матеріал. Якщо, скажімо, облицювальна цегла слугує не лише для краси, а й додатково захищає будинок від механічних впливів і холоду (спеки), то внесок сайдинга у захист будинку не такий значний. Так, під сайдингом часто монтують шар мінеральної вати або іншого утеплювача. Але повторюся, його основна функція - стилізація будинку, декор. Це навіть скоріше не недолік, а особливість сайдинга.

Фото Каркас