Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Гіпсокартон

Гіпсокартон

З появою гіпсокартону, сталася справжня революція в оздоблювальних матеріалах для внутрішніх робіт. Нарешті в наших будинках з'явилися рівні стіни. Гіпсокартон забезпечує не просто рівні, а ідеально рівні стіни. Таких результатів не вдавалося раніше добитися при будівництві, з яких би то не було матеріалів, тільки гіпсокартонний лист дає цей рівень рівності стін, який у нас прийнято називати «євроремонт».

Гіпсокартон, або як його ще називають «суха гіпсова штукатурка», являє собою шар гіпсу, укладений між двома шарами щільного картону. Стандартні параметри листів гіпсокартону: Довжина в діапазоні 2-4 м, з кроком 0.5 м. Ширина або 0.6 м, або 1.2 м. Товщина листа гипсокартона від 6.5 до 29 мм. Найбільш популярні товщини: 9.5 мм; 12.5 мм; 24мм.

Гіпсокартон слугує для створення внутрішніх перегородок; обшивки і вирівнювання стін зсередини, з метою подальшого нанесення на них фарби, штукатурки, поклейки шпалер. Також гипсокартоном успішно обшивають стелі. Роблять їх ідеально рівними (т.зв. підвісні стелі), а також дозволяють створювати на стелі різні декоративні форми. Наприклад, кілька ярусів.

Стіни з гіпсокартонаВиділяють кілька типів гипсокартонів: звичайний; вологостійкий; вогнетривкий. Також існує матеріал схожий на гіпсокартон, тільки із застосуванням скловолокна - він набагато міцніше звичайного гіпсокартону.Вологостійкий гіпсокартон хороший тим, що може застосовуватися в приміщеннях, де постійно або періодично буває підвищена вологість повітря: ванна, кухня.

На стіни гипсокартон або клеїться (якщо стіни рівні), або нашивається на рейки або спеціальні профілі, які дозволяють вирівняти рівень стін ідеально. Рівень контролюється за допомогою водного рівня, що гарантує відмінний результат. До профілів гіпсокартон кріпиться за допомогою саморезов. Листи стикуються і підганяються так, щоб з'єднання довелося на профіль, а також кілька профілів були розподілені по площі листа.

Гіпсокартон зручно і легко ріжеться. Достатньо під лінійку прорізати картон спеціальним ножем, дуже схожим на канцелярський, (тільки більшей за розмірами), і потім розламати лист. Вийде ідеально рівна поверхня зрізу. Також можна вирізати з гіпсокартону будь-які форми. Для цього треба застосовувати дерев'яні, пластикові або металеві шаблони-лекала. Вести ножем по контуру лекала і також обламати зайве - дуже просто!

Переваги гіпсокартону очевидні: легкість в роботі; ідеальний результат, щодо рівності стін; невисока ціна.

Фото Каркас