Сайт
Головна - Каркасні будинки - Дерев'яні дошки Дошка

Дерев'яні дошки Дошка

Дошка - один з видів розпилювального матеріалу. Можна сказати, що дошки - це найбільш популярний і поширений матеріал з деревини, що застосовується в будівництві. На рівні з дошкою, в будівництві застосовують оциліндрованої колодибрусклеєний брусрейку. Але, дошка - незаперечний лідер. Як відомо, попит народжує пропозицію. У підсумку, щорічно з пилорам виходять тисячі кілометрів погонажа дошки (т.як. дошку міряють в погонних метрах).

Виділяють т.зв. обрізну і необрізну дошкуОбрізна дошка має рівні грані. На ній зрізані всі ділянки з корою, скруглення по торцях. Тобто, обрізна дошка - це вже якісний будівельний матеріал, який пройшов первинну обробку. Обрізна дошка вже готова до безпосереднього застосування в самих відповідальних роботах, аж до декоративного оздоблення будівель, виготовлення сходів і інших об'єктів, які включають і декоративну функцію.

Необрізна дошка, це те, що виходить з колоди після простого пропуску через пилораму, без додаткової обробки, тобто прямо з корою, дефектами. Потім необрізну дошку що гірше використовують в якості додаткового, чорнового, технічного матеріалу. Дошку кращу - піддають додатковїй обрізці торців і отримують вже обрізну дошку.

Куплю дошкуКупити обрізну дошку (як і необрізну) - не проблема. Як вже було сказано, численні лісопилки займаються виробництвом дошки. Однак, на практиці, знайти дійсно якісну дошку - не так вже й просто. Справа в тому, що для будівництва каркасних будинків та інших відповідальних робіт, необхідна ідеальна дошка, без дефектів і з певним рівнем вологості деревини.

Найбільш популярні в будівництві дошки з хвойних порід дерев: сосна, модрина, кедр. У всякому разі, для несучих конструкцій та інших ділянок, де особлива увага надається міцності, лідирує саме деревина хвойних порід. Таке домінування сосни і компанії, обумовлено наявністю в деревині смоли, як гарантії підвищеної міцності і довговічності. Також деревина сосни досить рівномірна, має мало сучків і дефектів, якими «славляться» багато листяні породи дерев.

Застосування дошки в будівництві дуже широке. З соснової або кедрової дошки виготовляють каркаси будинків, по Канадській технології; перекриття; чорнові підлоги; кроквяні системи дахів; основи сходів; дерев'яні двері та віконні рами. Також з необрізної дошки прийнято робити ліса, опалубки та інші допоміжні конструкції в процесі будівництва.

Дошка з модрини відмінно застосовується для настилів, підлог, помостів, особливо відкритих майданчиків. Справа в тому, що деревина модрини не просто стійка до води (атмосферних опадів і вологості), а й з роками стає міцною, як сталь, під впливом саме води.

З листяних дерев взагалі рідко женуть дошку. Зазвичай більш цінні породи листяних дерев (дуб, бук, ясен, вільха, осика) застосовують для виготовлення вагонки та інших оздоблювальних матеріалів. З більш дешевої і не дуже міцної деревини (наприклад, тополі, рокити) роблять дошки, хіба що, для виготовлення домовин. :)

Фото Каркас