Сайт

ЗБ Стовпи

Залізобетон - вкрай важливий і поширений в будівництві матеріал. Умовно застосування бетону в будівництві можна розділити на два види: лиття бетону з його подальшим затвердінням, безпосередньо на об'єкті будівництва в знімних і незнімних опалубках (формах); застосування готових, стандартних залізобетонних елементів бетонних блоків різних розмірів і конфігурацій, ЗБВ блоків і виробів. Як ви вже зрозуміли, даний розділ сайту «Будівельні Матеріали» присвячений саме стандартним залізобетонним виробам.

ЗБВЗалізобетонні стовпи, опори - важливий і невід'ємний елемент при будівництві і благоустрої. Зручність ЗБВ в даному випадку полягає в застосуванні вже готових стандартних елементів і рішень. Немає необхідності вести додаткові роботи на місці. ЗБВ виготовляються на спеціальному заводі, з дотриманням усіх правил, норм і умов. В результаті, виходить серійне виробництво, яке забезпечує випуск сотень, тисяч, десятків тисяч ЗБ виробів з однаковою геометрією та іншими характеристиками. Це важливо. Який стовп (або інший виріб ЗБВ) ні візьміть - всі вони однакові, з однаковими розмірами, міцністю, зовнішнім виглядом. Це дає широкі можливості до спрощення процесу їх встановлення і заміни, у разі виходу з ладу.

Палі - залізобетонні стовпи, які застосовуються для будівництва висотних будинків і великих промислових об'єктів на нестійких ґрунтах: болотистих; лесових і глиняних ґрунтах. Завдання паль, досягти твердої піщаної чи іншої стійкої основи, щоб вага будівлі впиралася в надійну основу, а не в хитку структуру пливуна.

Палі забивають в землю спеціальними ударними установками. Очевидно, що до паль висуваються особливі вимоги по міцності (у зв'язку з прикладанням до них ударних навантажень). Також в палях має місце посилений армуючий каркас в кілька шарів і бетон високих марок. Саме це гарантує цілісність палі при забиванні, а також її надійну експлуатацію, в якості опори будівлі.

ЗБВ стовпи, опори ЛЕП та систем освітлення, простіше кажучи - ліхтарні залізобетонні стовпи, які поєднують функції опор для ліній електропередач. Добре всім відомо, що ліхтарі не горять на темних вулицях міста, коли ви пізно повертаєтеся додому в дрова п'яні. Так ось це ті самі стовпи, на яких горять або не горять ліхтарі вздовж вулиць. Тобто застосовуються ці З Б стовпи не зовсім в безпосередньому будівництві, а вже при облаштуванні, організації інфраструктури, навколо новозбудованих житлових або промислових районів.

Залізобетонні стовпи огорож територій. Я думаю, всі бачили ЗБ стовпи, з натягнутим колючим дротом чи іншим видом огорожі. Це теж стандартні вироби ЗБВ. Як зрозуміло з назви, застосовуються для формування огорож, парканів, периметрів територій закритих, режимних, небезпечних, секретних тощо. Для підтримки колючого дроту чи інших матеріалів, в огороджувальних стовпах вмонтовані кілька (5) гаків з арматури.

У разі, необхідності застосовувати якісь опори, колони всередині будівель, як правило, їх виконують методом монолітного бетонування прямо на місці.

Фото Каркас