Сайт
Головна - Інші технології - Керамічна червона Цегла

Керамічна червона Цегла

Перша асоціація на будівельний матеріал - червона керамічна цегла. І ніяк інакше! Це цілком обгрунтований стереотип. Цегла застосовується в будівництві здавна, і з успіхом, треба сказати. Так що, технологія виробництва цегли добре налагоджена. Самі будинки з цегли вкрай надійні і довговічні. Звичайно, цегла не позбавлений недоліків. Однак, як не наступають на позиції «червоної» різні сучасні будматеріали та технології - їм поки не вдається посунути керамічну цегла з «Олімпу» ринку будівельних матеріалів.

Цегла - по суті, штучний камінь, стандартного невеликого розміру. Цегла формується у вигляді бруска, прямокутного паралелепіпеда, якщо пам'ятаєте курс шкільної геометрії. :) Габарити цегли: 250х120х65 мм. Це наша СНГшна цегла. Відповідно, полуторна цегла має габарити: 250х120х88 мм; а подвійна - 250х120х140 мм. Європейський стандарт цегли: 250х85х65 мм.

Основа цегли - глина. При виробництві цегли дуже важливий рівномірний складу мінералів в глині, а також, добре налагоджений цикл виробництва. Оскільки цегла виробляється з незапам'ятних часів, знайти хороше родовище глини з рівномірним складом, практично нереально. Доводиться брати глину з різних шарів по вертикалі і шляхом змішування отримувати стабільний склад. Цегла з рівномірною за складом глини виходить одного кольору, з рівномірною структурою і міцністю, як в межах однієї цеглинки, так і партії в цілому.

Глину для виробництва цегли подрібнюють, додають воду. З отриманої рівномірної маси формують цеглини у спеціальних опалубках-формах. Потім настає етап сушіння, коли з суміші віддаляється зайва волога. Після сушіння, слідує випал цегли. Так з глиняної в'язкої маси виходить добре всім відома, тверда, червона керамічна цегла.

Цегла має поверхні трьох типів, розмірів. Верхня і нижня площини називаються: постіль; середня грань - ложок; найменша, торцева - тичок. Все просто!

Переваги керамічної цегли: висока міцність; налагодженість технології виробництва самої цегли, а також, кладки стін з неї; відносно хороша звукоізоляція; широта розповсюдження і доступність цегли в принципі.

Недоліки червоної цегли: відносно висока ціна; велика витрата матеріалу, а значить і грошей, у порівнянні з багатьма конкуруючими матеріалами для стін (блок, каркас); низькі теплоізоляційні характеристики; досить тривале будівництво у зв'язку з трудомісткістю якісної кладки; неможливість вести роботи з цеглою (точніше, з розчином) при негативних температурах; достаток на ринку будматеріалів неякісного цегли (погана глина, недопале, перепал).

Червона керамічна цеглаНе дивлячись на настільки значний список мінусів, цегла залишається матеріалом №1 в середньоповерховому, малоповерховому і приватному будівництві. В основному, популярність цегли обумовлена стереотипом, що сидить в мізках у наших людей: цегла - значить, надійно, дорого, престижно. Цегляний будинок - це як особняк, фортеця, родове гніздо. Хто зміг собі таке відбабахати - той молодець.

Якщо ж підходити до питання вибору будівельного матеріалу для власного будинку більш раціонально, існують серйозні альтернативи червоній цеглі. Такі як: легкі бетонні блоки; термоблок; дерев'яний брус; каркасні будинки.

Фото Каркас