Сайт
Головна - Фундамент - Бетон Марки бетону

Бетон Марки бетону

Бетон - це штучний камінь, супер матеріал, з дуже тривалою історією застосування в будівництві. Не будемо вдаватися в надра історії бетону, скажемо лише, що перші подібності бетону застосовувалися ще в Вавилоні і стародавньому Римі, ось так. Звичайно, у сучасних бетонів дещо інший склад. Однак, принцип залишився незмінним протягом тисячоліть.

Принцип дії бетону заснований на затвердінні суміші, до складу якої входить основа (наповнювач бетону), а також, в'яжучий склад (цемент певної марки). Також, при виготовленні бетону використовується вода, яка потрібна для надання суміші потрібної консистенції, однорідності і сприяє хімічній реакції застигання бетону (а якщо бути, точним - цементу, у складі бетонної суміші).

Марка бетону залежить від типу наповнювача і марки цементу (або іншої в'яжучої речовини). Ми зараз розберемо, які бувають бетони, а в наступних статтях даного розділу, докладніше зупинимося на найбільш популярних у будівництві бетонах, цементах і наповнювачах, що застосовуються у них. Зараз - загальний огляд марок і типів бетону.

Залежно від виду застосовуваного наповнювача, бетон може бути: особливо важким, важким, середнім, легким, надлегким. Середній бетон має наступний склад: вода, будівельний пісок, цемент, щебінь. Якщо внести в суміш більше крупного щебеню, то вийде важкий бетон. Якщо замість щебеню чи гравію застосувати легкі наповнювачі - вийдуть легкі бетони. Приклади легких наповнювачів: деревна стружка, пінопласт, керамзит. Для отримання надлегких бетонів - використовують гази. В процесі виробництва бетону, вносяться добавки, що дають при реакції з бетоном бульбашки з газом, або вводиться газ безпосередньо. Таким чином, надлегкий бетон застигає, а в його структурі виявляється маса дрібних камер, пустот, заповнених газом. Це, природно, надає бетону особливі властивості. Про легкі і надлегкі бетони ми поговоримо детально в окремих статтях.

Марка бетону безпосередньо визначається маркою цементу і його кількістю (процентним співвідношенням до маси всієї бетонної суміші). Діапазон марок бетону від М50 до М2000. Відповідно, чим більше в бетоні цементу з високою маркою - тим більше число в марці бетону, тим він міцніший, твердіший і надійніший (ну і дорожчий, звичайно). Завжди слід робити розрахунок і застосовувати марки бетону за призначенням, з розумом. Не застосовувати свідомо слабкий бетон, з метою заощадити, ризикуючи міцністю конструкції. Але й не переплачувати, застосовуючи в маловідповідальному будівництві бетони, які підходять для зведення бомбосховищ, бункерів, і саркофагів для АЕС ... :)

Приготування бетонуУ будівництві, на 90% застосовуються звичайні бетони. Однак існують ситуації, коли слід використовувати спеціальні бетони. Це викликано середовищем, де буде експлуатуватися бетон. Виробництво спеціального бетону передбачає введення до складу різних добавок. Так, наприклад: для стяжок теплої підлоги в бетон додають пластифікатори, щоб від високої температури (яку дають контури труб), бетон не пересихав і не тріскався. Коли потрібно застосовувати бетон в умовах високої вологості, до складу бетону вводять спеціальні гідрофобні добавки. Існують можливості, за допомогою внесення різних добавок, отримувати бетон стійкий до підвищених температур, відкритого вогню, агресивного хімічного середовища і навіть гамма-променів (ядерне випромінювання).

Виробництво бетону - ключова сфера в сучасному будівництві. Практично жодне будівництво не проходить без застосування бетону. Монолітнобетонні будівлі, від висотних житлових будинків і будов іншого призначення, до опор мостів та інших, більш специфічних об'єктів - ось величезне поле застосування бетонів. Навіть в малоповерховому будівництві дуже популярні блоки з легких бетонів на пінистих наповнювачах. І в такій, здавалося б, далекій від бетонних робіт сфері, як будівництво дерев'яних або каркасних будинків, теж може застосовуватися бетон: при зведенні фундаменту, влаштуванні підлоги стяжки в приміщеннях з системами теплої підлоги тощо.

Фото Каркас