Сайт
Головна - Будинки з бруса - Брус проти Каркаса

Брус проти Каркаса

Дерев'яне житлове будівництво представлене сьогодні на ринку декількома технологіями. Найкращими серед них, є будівництво з клеєного бруса і дерев'яне каркасне будівництво. Якщо хтось розповідатиме вам, що майбутнє індивідуального житлового будівництва за фахверка або зрубами - не вірте:)

Ми поставили перед собою завдання визначити і проаналізувати, в чому переваги каркасних будинків у порівнянні з будинками із клеєного бруса і навпаки.

Ціна питання. За цим показником, каркасні будинки випереджають будинки з клеєного бруса. Різниця на квадратному метрі коливається від 1.5 до 2 разів. Солідно! Причини такої різниці очевидні. Стіни будинку з бруса - це суцільна деревина, а каркасна стіна - це тонкий дощатого каркас, ОСП, утеплювач.

Складність будівництва. Факти такі, що побудувати каркасний будинок можна силами бригади не найкваліфікованих робітників (забудовник і декілька друзів, при певній підготовці, цілком впораються). Будівництво будинку з клеєного брусу, краще довірити фахівцям. Крім того, що воно вимагає більше навичок і технічно складних елементів, деякі роботи важкі чисто фізично, і їх зазвичай виконують за допомогою підйомної техніки.

Терміни будівництва. В принципі, каркасний будинок будується за 3-4 місяці під ключ. Якщо дуже постаратися, то й будинок з клеєного бруса можна звести за ті ж терміни. На практиці, цей оптимальний термін, як правила довший. Але факт у тому, що за сезон, будинок за цима технологіями побудувати реально. І у компоненті швидкості будівництва, важко віддати перевагу будь-якій з технологій.

Прокладка комунікацій. Якщо в будинку з бруса проводити інженерні мережі всередині стін - то це, безумовно, дуже трудомістко, в порівнянні з аналогічними роботами в каркасному будинку. Проте, якщо вести комунікації по плінтусам, маскуючи їх у спеціальні короби - процес значно спрощується.

Будинок з клеєного бруса не вимагає ні зовнішньої, ні внутрішньої обробки. А каркасний будинок, передбачає їх, а це додаткові роботи та матеріали, час і гроші (хоча, як ми говорили вище, у загальній вартості, все одно, каркасне будівництво обходиться дешевше).

Будинок з брусаРізноманітність дизайну. У питанні архітектурних варіацій, обидві технології мають широкий спектр рішень, вони різні, і по-своєму гарні. Що ж стосується варіантів зовнішньої і внутрішньої обробки, то будинки з бруса - це лише дерев'яна фактура. Красиво, але, по суті, без альтернатив. Можна, звичайно, пофарбувати стіни з бруса... Однак, такій різноманітності оздоблювальних матеріалів, які застосовуються в каркасному будівництві, будівництво з бруса може лише позаздрити.

У підсумку, кожен обирає технологію по собі. Ми, лише, можемо констатувати перевагу каркасних будинків над будинками з клеєного бруса, за низкою важливих параметрів. Більш того, каркасна технологія, за темпами свого розвитку, вже стає світовим лідером в індивідуальному будівництві. І це лише початок.

Фото Каркас