Сайт
Головна - Комунікації - Вентиляційне обладнання каркасного будинку

Вентиляційне обладнання каркасного будинку

Вже не раз в статтях, при згадці інженерних систем каркасного будинку, ми підкреслювали важливість вентиляційної системи. Зараз поговоримо про такі системи детальніше. Ці особливості треба враховувати проектувальникам вентиляційних систем, а також, не зайве знати домовласникам. Знання не носити, як рюкзак, а колись може і знадобляться.

У системах вентиляції котеджу багато різних елементів, що виконують свої, специфічні функції. Потрібна розгалужена система воздуховодів, по якій повітря буде поставлятися в приміщення, і відбиратися з них. Потрібен елемент, який буде ганяти це повітря.

Зазвичай повітроводи мають круглий перетин. Тому й вентилятори використовуються під круглі елементи. Якщо навіть в каркасному будинку виходить, що зручніше застосовувати димарі з прямокутним перетином - існують перехідники для адаптації вентиляторів. Вентилятор встановлюється в розтруб воздуховода. Потрібно забезпечити герметичність. Прокладається каучуковий ущільнювач і сам розтруб затягується гвинтовим хомутком. Все просто і надійно.

Такі вентилятори мають пластиковий корпус. Всередині все також гранично просто: малопотужний однофазний електродвигун і пропелер ( турбинка ), яка і ганяє повітря по системі. Природно, вентилятори регульовані. Плавно можна міняти частоту обертів і, як результат, повітрообмін в приміщеннях.

Якщо система досить велика, то виходячи з розрахунків, може виникнути необхідність у встановленні двох таких вентиляторів - це досить звичайна практика.

Такі сучасні вентилятори можуть забезпечуватися поряд додаткових надбудов, модулів ( наприклад, датчик температури).

Крім повітроводів та активного елемента ( вентилятора) потрібен джерело енергії для вентилятора. Також в системах вентиляції використовують спеціальні Шумоподавлювачі, щоб знизити неприємний звуковий фон, неминучий, навіть у самих сучасних вентиляторів.

Системи вентиляції в більшості випадків пов'язані і з кондиційним обладнанням. Дуже важливо, просто повітря циркулює по житлових приміщень, або спеціальний, підготовлений повітря із заданими параметрами. Можна регулювати таким чином температуру, вологість, іонізацію повітря. Це дуже добре сприяє комфортному проживанню у вентильованих таким чином приміщеннях.

Фото Каркас