Сайт
Головна - Будинки з бруса - Будинки з клеєного бруса

Будинки з клеєного бруса

Клеєний брус - новий крок в дерев'яному житловому будівництві. Ті недоліки, які значно знижували популярність зрубів з колоди і будинків зі звичайної бруса, із застосуванням клеєного бруса зведені нанівець. Мабуть, лише вартість будинків з клеєного бруса залишає бажати кращого, але тих, хто хоче жити в якісному дерев'яному будинку - це не зупиняє.

Клеєний брус являє собою багатошарову профільовану дерев'яну конструкцію. Профілі клеєного бруса бувають різними, але всі вони слугують для надійного з'єднання бруса в стінах і вузлах. Тобто, пази верхньої частини бруса чітко потрапляють на виступи нижньої частини. Клеєний брус виготовляється шляхом склеювання декількох дощок. При склеюванні, дошки укладають різними сторонами, щодо серцевини колоди. Це запобігає брус від деформацій і повідець, яким піддається звичайний брус і оциліндрованої колоди.

Значною різницею, між звичайним і клеєним брусом, є те, що якісно висушити цільний брус дуже складно (а домогтися висихання без деформацій і тріщин - практично неможливо). Висушити дошку, з якої потім виготовляється клеєний брус, не складає труднощів. Усувається і необхідність витримування будинку з клеєного бруса, тому що він, практично, не дає усадки.

Зробити всі колоди в зрубі однаковими за властивостями і геометрії, неможливо (кожне дерево унікальне), звичайний брус - складно, а клеєний брус - без проблем. Цим досягається висока взаємозамінність і стандартизація конструктивних елементів будинку. Це забезпечує економію матеріалу і трудовитрат.

Укладка брусаЩо до технології, будівництво будинків з клеєного бруса мало відрізняється від технології зрубу. У брусі вибираються пази, в які вкладаються контр-пази інших брусів. Так утворюється периметр будівлі, і шар за шаром виростають стіни.

Будинки з клеєного бруса настільки гарні самі по собі, що єдине, чим варто обробляти їх стіни - це лак, який лише підкреслить фактуру деревини, зробить стіни більш довговічними і не тьм'яніючими.

Внутрішні комунікації в будинках з клеєного бруса прокладають прямо в брусі, що практично не застосовується у зрубах і будинках зі звичайного бруса. Клеєна структура значно спрощує вибірку каналів під комунікації, значно легше обробляти суху сортову деревину, знижений ризик потрапити на сучок або інші дефекти деревини і.т.д.

Крім будинків за технологією зрубу, з клеєного бруса зводяться каркасні будинки, фахверк. Також, цей унікальний будівельний матеріал застосовується в інших будівельних технологіях, в якості допоміжних елементів, підсилень або для будівництва споруд на ділянці (авто-навісів, гаражів тощо).

Фото Каркас