Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Тротуарна плитка

Тротуарна плитка

Тротуарна плитка - досить новий, але набирає популярність будівельний матеріал. Плитка для тротуарів являє собою композитні цеглини різної форми і колірної гами. Основне застосування тротуарної плитки - міське благоустрій, доріжки в котеджних містечках і на присадибних ділянках, також, тротуарна плитка широко використовується в ландшафтному дизайні.Завдяки сучасним технологіям виробництва, тротуарна плитка поєднує в собі міцність, стійкість до агресивних погодних умов (волога, вітер, різкі скачки температур) і красу - оригінальні форми і широку палітру колірних рішень.

Тротуарна плитка в сучасному варіанті складається переважно з цементу і домішок (упрочнітелей, барвників). Основні методи виготовлення плитки - це вібролиття і вібропресовки. Перший спосіб дешевше, але довговічність плитки не так висока. Другий метод - вібропресовки, широко застосовується деякими компаніями. Така плитка має більш різноманітні форми і краще протистоїть важким умовам агресивного середовища.

Кольоровість тротуарної плитки забезпечується внесенням в суміш особливих пігментів. Пігменти є сухі порошки. Ці порошки нерозчинні ні у воді, ні в інших рідинах (включаючи машинне масло, ПММ і т.д.). Виділяють порошки - пігменти мінеральні та органічні. Якщо говорити про методи отримання пігментів для тротуарної плитки, то вони бувають натуральні чи штучні.

Кольоровий тротуар

Наприклад, натуральні пігменти це: Мел, Охра, Графіт, Перекис марганцю тощо Штучні : Білила цинкові, Умбра палена, Оксид хрому і багато інших.

Кольори тротуарної плитки

Завдяки різнобарвною тротуарній плитці, можна мостити, як прості «сірі» вокзальні перони, таки більш яскраві композиції - від двобарвних, де один колір в невеликій кількості обрамляє, підкреслює основний колір, до різнокольорових композицій, що межують з мозаїчним мистецтвом. Саме останній принцип часто знаходить відображення в ландшафтній архітектурі. Завдяки оригінальності форм і багатства квітів, дизайнери отримують у свої руки вдячний конструктор, для втілення своїх ідей.

Фото Каркас