Сайт
Головна - Каміни - Каміни і Печі

Каміни і Печі

Нові технології конкретно розширили можливості опалення в заміських будинках. Бойлерні установки, газові котли, електронні конвектори, теплі підлоги дозволяють отримати масу переваг. Але, тим не менш, у багатьох будинках в сільській місцевості - опалення виконується за допомогою звичайної печі або каміна. Навіть міркування економії не в змозі змусити відмовитися від печі або каміна. По-перше, і дрова - легкодоступний паливний матеріал. По-друге, відкрите полум'я - це особливо цінний антураж в нашому неспокійному світі.

Будь опалювальна система не ідеальна. При всіх перевагах, електронних систем опалення - електроенергія в селі може часто відключатися, і її подача може бути не стабільною. Якщо будинок використовується тільки для тимчасового, сезонного проживання, немає сенсу монтувати в ньому дорогу систему опалення. Звичайна піч ідеально пристосована для проживання поза цивілізованого світу, в селі, без централізованих комунікацій та доступу до ПММ. Дрова вирішують!

Головні недоліки систем обігріву з відкритим полум'ям (печей, камінів) - це їх невисокий ККД. Серед печей найбільш великий ККД у традиційній російській печі. Проте, російська піч - це дуже громіздка, велика конструкція, складна в спорудженні. У маленькому дачному будиночку її просто ніде розмістити. В дачних будинках використовують голландські та шведські печі. Вони теж займають багато простору, але все ж, не так, як російська. У звичайного каміна ККД нагріву не більше 15%, він спалює не мала кількість палива, дров. Практично це вогнище. Сильна пряма тяга викидає багато гарячого повітря просто без сенсу назовні, через димохід. Основний нагрів йде від інфрачервоного випромінювання самого полум'я. Поверхні каміна не так вже сильно нагріваються, щоб віддавати його повітрю в приміщенні. Після того, як вогонь гасять - повітря в приміщенні досить швидко остигає.

Більш того, каміни не зовсім безпечні щодо використання. Відкритий вогонь в приміщенні - це небезпечно. Так само, під час роботи каміна спалюється кисень. Кімната, яка опалюється каміном, повинна бути забезпечена вентиляцією, яка гарантує безперервний приплив повітря. Інакше від продуктів горіння і чадного газу може стати погано мешканцям.

Сучасні технології дозволяють використовувати багато цікавих рішень по камінів. Найкращі цікаві конструкції камінів: литі металеві каміни (вбудовані або окремо розташовані). Литі топки оснащуються вогнестійкою скляній дверкою. У них встановлені системи регулювання подачі повітря, і як результат - сили полум'я. Такий камін - значно ефективніше опалювальне засіб, ніж звичайний камін. Це вже не та романтика, немає зовсім вже відкритого полум'я.

Фото Каркас