Сайт
Головна - Будинки з бруса - Будинки зі звичайного бруса

Будинки зі звичайного бруса

Будівництво будинків із бруса - це своєрідна перехідна технологія, між дерев'яними зрубами з колод і каркасним домобудівництвом. Що з собою являють, і чим привабливі будинки з брусу, в порівнянні з іншими будівельними технологіями, спробуємо розібратися.

Брус - це цільна колода зі зрізаними округленнями. Переріз бруса квадратний (дуже рідко прямокутний). Застосування бруса, для будівництва будинків значно перевершує будівництво зі звичайної колоди за низкою параметрів.

По-перше, брус не має нерівностей, характерних будь-якій колоді, як би її не ціліндрували.

По-друге, на відміну від зрубів, будинки з брусу допускають різноманіті варіанти обробки стін. Хоча привабливість будинків з дерева саме у природній фактурі стін, в деяких приміщеннях необхідно облаштування рівних стін з певним покриттям (плитка у ванній або на кухні, вагонка в сауні і.т.д.).

По-третє, як щільно не підганяй колоди в кладці, як не утеплюй стіну, повністю позбутися від продування (особливо в кутах), вкрай складно. У будинках з бруса, ця проблема зводиться до мінімуму.

Четверте, будинок виглядає акуратніше і сучасніше, що теж важливо, адже у нас зустрічають по одьожці.

Стіна з брусаЗовнішні стіни та внутрішні перегородки будинку з бруса з'єднують практично тими ж прийомами, що і класичні будинки з колоди або лафету. Це, так звані з'єднання у лапу і у чашу. Природно, стінки чаши, у випадку з брусом, прямокутні, тоді як у зрубах з колоди - округлі. З'єднання в лапу, при будівництві будинку із бруса - найбільш популярний варіант, тому що стіни виходять рівними, без виступів, характерних для рубки в чашу. Хоча, щодо вибору типу з'єднання, кожен вирішує згідно зі своїми уподобаннями.

Будинки зі звичайного бруса не позбавлені, мабуть, головного недоліку дерев'яних будинків - усадки. Що зруби, що будинки з брусу вимагають, ледве не до року усадки. Тільки після гарного просихання деревини, можна робити внутрішній ремонт, встановлювати двері та вікна. Якщо поквапитися, вікна та двері може поламати, а оздоблення потріскається. Цей мінус відсутній у більш сучасного матеріалу - клеєного бруса. Стаття - Будинки з клеєного бруса.

Фото Каркас