Сайт
Головна - Каміни - Камін своїми руками

Камін своїми руками

Камін є досить екзотичною і цікавою річчю в інтер'єрі, особливо в наші дні. Можна сказати, що це розкіш, тому що звести великий якісний камін за всіма правилами - досить дорого. З цього не так вже й багато людей можуть собі дозволити камін. Деякі збираються своїми руками з цегли або з гіпсокартону. Камін дозволяє швидко підігріти атмосферу в домі, скажімо, міжсезоння. На каміні можна навіть смажити шашлик. У камінній повинна бути відмінна витяжка, вентиляція. У цьому приміщенні зручно курити. Однак біля каміна, за визначенням низький ККД. Рівень ККД не перевищує 20-25%, так що для повноцінного опалення приміщень каміна не достатньо. Як допоміжний елемент до системи опалення - це саме те. В основному нагрівання атмосфери в будинку від каміна походить від відкритого полум'я. Зрозуміло, що цього явно не достатньо для повноцінного обігріву.

Як виявляється, зробити камін своїми руками можливо і реально. Спершу, потрібно визначитися з місцем розташування каміна і його габаритними розмірами каміна. Бажано передбачити наявність каміна в будинку, ще на етапі проектування. Вбудовувати камін потім, буває вкрай клопітно й складно. Площа топки каміна повинна відноситься до площі приміщення, і бути менше в 50 разів. Камін слід розміщувати подалі від вікон, дверей - де-небудь посередині стіни. Під каміном роблять основу з глибиною, такий же, як і у основного фундаменту котеджу. Поглиблення, котлован під фундаментом викладається гідроізоляцією, руберойдом. Виконується опалубка і заповнюється арматурою, і наповнювачем бетону з щебеню. Заливається опалубка бетоном. Верхню поверхню основи під камін роблять ідеально рівною, горизонтальною.

Між фундаментом каміна і підставою будинку залишають невеликий зазор. Треба дотримуватися деякі співвідношення параметрів каміна: висота і ширина топки повинні ставитися, як 2:3. Перетин димоходу повинно бути в 10-15 разів менше площі топкової частини.

Для кладки каміна застосовують спеціальний розчин на основі глини та цементу, який не тріскається при тих високих температурах, які дає камін. Товщина швів між цеглою становить близько 5 мм. Товщина стінок каміна повинна становити не менше одного цегли. У кладці конструкцій каміна застосовують особливий вогнестійкий цегла. З силікатної цегли робити камін не можна.

Димохідну трубу з'єднують з топкою через спеціальний кутовий з'єднувач. Завдяки такій конструкції димоходу, іскри гаснуть і не вилітають назовні, що може привести до спалаху десь на присадибній ділянці або в сусідів. Крім того, цей вигин забезпечує захист від попадання дощу чи снігу. В димоході також робиться заслінка, а також люк для очищення вигину димоходу від сажі і більших продуктів горіння. Великий камін вимагає організації гарної вентиляційної системи. Взагалі, в будь-якому будинку не буде зайвим організувати хорошу вентиляцію.

Перед топкою на відстані півметра спереду і - 30см по сторонам слід викладати підставу з керамічної цегли. Можна це підставу зробити з листа стали. Цей захід потрібна для захисту від пожежі. Т.к. з топки можуть вилітати іскри і вуглинки і падати на підлогу. Зовнішні стінки каміна можна облицьовувати керамічною плиткою. Плитку приклеюють спеціальним термостійким клеєм.

Можливо, виготовити камін з гіпсокартону. Проте, в цьому варіанті там буде горіти не справжній вогонь. Це електронна імітація полум'я, як на телевізійному екрані. Однак, виглядає воно цілком реально.

Фото Каркас