Сайт
Головна - Металокаркасні - ЛСТК проти Дерева. Зміна чи альтернатива

ЛСТК проти Дерева. Зміна чи альтернатива

Коли на ринку сперечаються два різновиди каркасної технології, саме по собі напрошується питання про порівняльний аналізі двох конкуруючих систем. Ми взяли на себе сміливість провести такий аналіз, і виставляємо його на ваш розсуд.

Отже, дерев'яні каркасні будинки проти металокаркасних будинків. Спершу, пройдемося по перевагах кожної технології, а потім по недоліків.

Дерев'яний каркас значно однорідніший за термічним показниками, ніж металокаркас. Деревина сама по собі має невисоку теплопровідність, що робить її гарним термоізоляційним матеріалом, в той час, як метал не найкращий матеріал у відношенні теплозахисту будівлі. При цьому, в металокаркасному будинку, всі функції теплозахисту покладені на обшивку і утеплювач.

Дерево більш комфортний матеріал для проживання в будинку. Справа в тому, що метал, як би він не був обшитий різними плитами, гіпсокартоном і утеплювачем - залишається металом. Намагніченість від електромереж і сучасних побутових приладів не може не діяти на мешканців будинку.

Дерево, є більш технологічним матеріалом, ніж ЛСТК. Уявляю, як після прочитання цього твердження стають на дибки адепти металокаркасного будівництва. Але факти, залишаються фактами. Якщо з тих, чи інших причин потрібно порушити цілісність стійок або напрямних каркасу (прокладка додаткових комунікацій, непередбачені доопрацювання каркаса по ходу будівництва), в дерев'яному каркасі допускається на 3 / 4 послабити елемент, в той час, як металевий профіль, при такому ослабленні ризикує перетворитися на слабку ланку конструкції.

З недоліків дерев'яного каркаса, в порівнянні з металокаркас: деревина, як би ми її не обробляли антисептиками, схильна до гниття, струханія, горіння, ураження паразитами. Жоден з цих негативних факторів не страшний металокаркасу.

Дерево боїться вологи, а метал - ні. Якщо гідроізоляція каркасного будинку порушена - дерев'яний каркасний будинок в більшій небезпеці, ніж металокаркас (хоча, у такому випадку, капітальний ремонт знадобиться обом).

Що стосується переваг металокаркасу, то в першу чергу, він більш точний у виконанні, ніж дерев'яний каркас. Якщо стіни дерев'яного каркасного будинку, при влаштуванні зовнішньої і внутрішньої обшивки можуть вимагати додаткового вирівнювання за допомогою профілів, то ця проблема, практично відсутня у металокаркасних будинках. Звідси економія матеріалу і робочої сили.

Собівартість металокаркасного будинку трохи нижче, ніж дерев'яного тієї ж площі. Це ми неодноразово перевіряли на практиці, тут без коментарів. Різниця у вартості становила в межах 4-15% (вартість бралася тільки за каркас).

Металокаркас, очевидно, гірше поводить себе при пожежі. Конструкції сильно деформуються, і будинок може втратити форму в лічені хвилини. Тут, все буде залежати від того, чи витримають ОСП плити зовнішньої обшивки масу, металевого каркасу, що руйнується.

Ось такі переваги і недоліки ми виявили при роботі з дерев'яними та металевими каркасними будинками. А яку технологію обрати - вирішувати вам!

Фото Каркас