Сайт
Головна - Двері і Вікна - Жалюзі на вікна

Жалюзі на вікна

Жалюзі стають все більш затребуваним елементом віконного декору. За багатьма параметрами сучасні жалюзі виграють у звичайних штор. Тонкі, витончені штори не дуже добре захищають від сонячних променів, а щільні, важкі - ускладнюють надходження свіжого повітря, створюють в приміщенні зайву темноту. Жалюзі дозволяють ефективно регулювати освітлення, не займають надмірне простір і самі по собі є не поганим дизайнерським доповненням до інтер'єру.

Жалюзі, спочатку означають віконниці, штори, складені з паралельних пластинок, виготовлених з різних матеріалів (дерево, пластик, тканина, метал). Залежно від орієнтації і розташування, а також типу самих платівок (ламелей), жалюзі розрізняють на вертикальні, горизонтальні, рулонні і ролставні. Ламелі жалюзі виготовляють з різного матеріалу: тканина, пластик, метал, деревини, шпону, ПВХ. На вертикальних жалюзі ламелі розташовані вертикально, на горизонтальних - горизонтально.

Вертикальні жалюзі хороші, як для будинку, квартири, так для офісного приміщення. Саме вертикальні жалюзі користуються найбільшим попитом. За допомогою керуючого механізму можна регулювати ступінь розкриття жалюзі, а значить і освітленість всередині кімнати. Вертикальні жалюзі складаються з таких конструктивних елементів: карниз, бігунки, важки, сполучна ланцюг, ланцюг управління, мотузка управління.

До карнизу кріпляться ламелі. Сам карниз кріпиться з алюмінію. Зрідка зустрічаються карнизи з пластика. Але це не той рівень якості. Пластик може прогнутися під вагою ламелей. Деталі механізму також із пластику можуть вийти з ладу, деформуватися. Та й пластик з часом жовтіє, забруднюється, словом, втрачає привабливий зовнішній вигляд. Так що, алюмінієвий карниз та комплектуючі - більш виграшний варіант.

Бігунки - елемент системи жалюзі. З їх допомогою ламелі з'єднуються з карнизом і рухаються по ньому. Бігунки виготовляють з пластику, від якості бігунків залежить робота всього механізму жалюзі. Якщо бігунки зроблені неякісно, ламелі будуть провисати, падати.

Важки встановлені в нижній частині ламелей. Важки натягують ламелі. Вантаж може бути з пластику з вмурованим металевим, суцільні пластикові важки або суцільні металеві. Цілісні пластикові вантажі найкраще, тому що вони не схильні до іржі і не можуть пошкодити матеріал ламелей.

Сполучна ланцюжок, який скріплює ламеліни знизу - важливий елемент жалюзі. Для ламелей з тканини застосовується пластикова ланцюг. Через ланцюжок продернута полімерна нитку. Якість ланцюжка можливо визначити її кольору. Якщо ланцюжок біла - то ланцюжок нова, гарна. Жовтувата або бежева ланцюжок вже ламка і швидко руйнується.

Фото Каркас