Сайт
Головна - Дах і покрівля - Утеплення даху

Утеплення даху

Методи утеплення скатних дахів (односхилим, двосхилим, мансардної). Правильний підбір утеплітеляющего матеріалу для покрівлі, наступний професійний його монтаж вкрай і рівнозначно важливі. Утеплення даху покликане значно скоротити тепловтрати будинку.

Каркасна конструкція крокв, робить процес утеплення даху досить складним, що вимагає особливих навичок і знань. Під час утеплення даху, монтаж плит утеплювача проводиться в проміжки її каркаса. Для утеплення скатної даху, зазвичай застосовують такі популярні утеплювачі: мінеральна вата, пінополістирол, скловолокно.

Підбір утеплення для покрівлі та його правильна установка - першочергові завдання монтажників. Пиріг покрівель представляє багатошарову структуру. В системі покрівлі термоізоляція відіграє одну з найважливіших ролей. Допущені помилки при підборі і монтажі утеплювача неодмінно спричинять підвищення витрат на будівництво, проблеми при експлуатації будинку, не достатню довговічність даху. Рекомендується вибирати утеплювач для покрівлі звернувшись за порадою до професійних будівельникам, їм же слід доручити і монтаж утеплювача.

На ринку будівельних матеріалів представлений найширший вибір термоізоляції на основі мінеральної вати, скловолокна і.т.п. Проконсультуйтеся з фахівцями. Зупиніться на найбільш підходящому для ваших конкретних умов типі утеплювача. А потім вибирайте найбільш зручного вам постачальника (за ціною, умовам доставки).

Утеплення. Технологія теплоізоляції даху котеджу

Конструкція покрівлі котеджу складається з кроквяної системи. Крокви монтують із кроком 60-80 см. Проміжки між кроквяними ногами і треба заповнити плитами утеплювача.

Теплоізоляція повинна укладатися в один, півтора чи два шари, в залежності від теплових розрахунків будівлі. При цьому, сумарна товщина утеплення залежить від її теплоємності і умов, в яких вона повинна працювати. У Середній смузі, товщина утеплювача для покрівлі повинна становити від 10-15 см.

Зсередини площині крокв, під утеплювачем монтують парозахисної мембрану. Далі, роблять обробку з гіпсокартонових листів, вагонки або іншим обробним матеріалом, згідно з проектом.

Із зовнішнього боку крокв, слід монтувати шар вітроізоляції. Застосовують наступні види вітрозахисних плівок: дифузійні, супердифузійні або антиконденсатні мембрани. Вітрозахист кріпиться до крокв з повітряними зазорами або без таких, в залежності від типу застосовуваної мембрани. Під час утеплення даху потрібно залишить вентильований повітряний прошарок не менше 5 см між мембраною і покриттям - це забезпечується латами.

Пристрій покрівлі котеджу: Листи внутрішньої обробки; Пароізоляція; Решетування; Крокви; Бруски для забезпечення повітряного зазору; Решетування даху; Утеплювач; Гідроізоляція; Матеріал покрівлі.

Для утеплення даху підбирають теплоізоляцію має високу паропроникність, що означає, що плити утеплювача вільно пропускають через себе водний пар. Цим властивістю, в першу чергу славиться мінвати. З успіхом застосовують для теплозахисту покрівлі та штапельних скловату, теж володіє достатньою паропроникністю. Крім того, коштує вона дешевше мінеральної вати. Але, варто відзначити що при використанні скловолокна, потрібно особливо старанно виконати гідроізоляцію і пароізоляцію даху, так як цей утеплювач вельми гидроскопичен. Завдяки тому, що утеплювач пропускає пари, кроквяна система може "дихати". У підсумку, вся система даху буде служити довше.

Використання в якості утеплювача плит пінополістиролу обмежено його низьку паропроникність, а найголовніше - його горючістю. Застосування ж екструдованого пінополістиролу ще й дуже дорого.

Фото Каркас