Сайт
Головна - Дах і покрівля - Проекти дахів

Проекти дахів

Дахи бувають різних форм і розмірів. Нижче наведено список основних типів проектів дахів, з розбором їх основних відмінностей, функцій, достоїнств і недоліків. Розглянемо особливості проектів різних дахів.

Двосхилі дахи: найбільш поширений тип дахів для житлового будівництва.

Конусні дахи: чотиристоронній стиль даху з гребенями на всіх кутах.

Дах-навіс: застосовується в різних додаткових будівлях на ділянці, для веранд, балконів тощо.

Плоскі дахи: застосовуються в багатьох висотних будівлях, житлових багатоповерхових будинках, висотних і не дуже адміністративних та офісних центрах.

Мансардні дахи: дахи з розширеним горищним приміщенням, адаптованим для проживання.

Найпримітивніші проекти дахів будинків - це односхилі даху. Їх застосовують, як правило і для житлових будинків, і для підсобних приміщень, зокрема, при проектуванні складу, гаража або лазні. До того ж односхилий дах найчастіше використовують, як складовий елемент складніших дахів. По суті, односхила дах - це великий нахилений скат, закріплений на протилежних стінках різної висоти.

Кілька більш складним проектом даху, може вважається класична двосхилий покрівля. Дві односхилі даху з'єднуються нагорі коником (конькової балкою). Такий варіант простий, ефективний і раціональний до не можна. До того ж, це найпоширеніша конструкція даху для малоповерхових будинків, котеджів.

Якщо ви хочете підвищити корисний об'єм житлового простору за рахунок додаткового приміщення, то краще всього застосувати мансардну покрівлю. Такий дах складається з чотирьох площин скатів, двоє з них пологі, і двоє - круті.

Проект пірамідального даху, званої ще шатрової. Звичайний її вид - це чотири ската, площини, що сходяться в загальній точці, вершині. Граней не обов'язково чотири, їх може бути набагато більше, це залежить від рівня складності проекту і від побажань забудовника.

Якщо планується зведення прямокутного будівлі, то можна використовувати проект вальмового даху. Цей вид форми покрівлі чимось схожий на мансарду. Однак замість скатів використовують спеціальні вальмовиє поверхні.

Досить складним проектом даху можна вважати Багатощипцовий дах. Хоча, я б сказав, що всі ці складності у проектуванні та монтажі - цілком компенсуються її оригінальним зовнішнім виглядом.

Фото Каркас