Сайт
Головна - Металокаркасні - ЛСТК - каркасні будинки XXI століття

ЛСТК - каркасні будинки XXI століття

З появою профілів ЛСТК, каркасні будинки стали ще доступнішими. Технологія будівництва каркасних будинків з ЛСТК дозволяє зводити ще більш досконалі, технологічні, надійні будинки, за короткі терміни і невеликі гроші. Слідом за класичними канадськими дерев'яними будинками, до нас прийшли металокаркасні будинку. Що собою являє ЛСТК технологія - пробуємо розібратися.

Основа технології ЛСТК - це тонкостінні металеві профілі різної конструкції. Різні конфігурації профілів дозволяють реалізувати несучі конструкції каркасних стін, перекриття, кроквяні системи, та інші допоміжні архітектурні елементи.

Основні види профілів ЛСТК: термопрофілі напрямні, направляючі профілі, профілі куточки, термопрофілі стієчні, стієчні профілі, профілі прогони, підсилюючі пластини.

Основні відмінності, між звичайними профілями і термопрофілямі, полягають в тому, що звичайні профілі монолітні, а термопрофілі мають прорізи, які дозволяють повітрю циркулювати утеплювачем стін, запобігаючи конденсації і знижуючи дію профілів як містків холоду.

Профілі ЛСТК, в основному, з'єднуються звичайними саморізами. Існують і більш спеціальні з'єднання, але вони, швидше, виключення.

Будинок з ЛСТК, не дивлячись на візуальну тендітність - дуже жорстка і надійна конструкція, яка дозволяє зводити будинки в два повноцінних поверхи, без будь-яких проблем.

Після того, як каркас зібраний, його обшивають OSB плитою. Зсередини будинки з ЛСТК утеплюються мінеральною ватою. Зовні ОСП вкривається вітрозахисною плівкою, а далі, стіни можуть оброблятися різними оздоблювальними матеріалами: цегла, сайдинг, термопанелі, блокхаус, вагонка і.т.д. Зсередини захист утеплювача від вологи забезпечує пароізоляційна мембрана. Внутрішнє оздоблення, найчастіше здійснюють за допомогою гіпсокартону. Гіпсокартон, мабуть, найбільш універсальний матеріал для внутрішньої обшивки будинку з ЛСТК. Поверх гіпсокартону можна накласти декоративну штукатурку, наклеїти шпалери, просто пофарбувати.

У металокаркасних будинків є багато позитивних властивостей, але дерев'яні каркасні будинки продовжують бути більш популярними. Про переваги і недоліки обох технологій, читайте в статті - ЛСТК проти дерева. Зміна або альтернатива.

Види ЛСТК профілів

 

Фото Каркас