Сайт
Головна - Дах і покрівля - Мансардний дах

Мансардний дах

Мансардний дах - по істині, геніальний винахід. Раціональне використання горищного приміщення, при деякій модифікації конструкції даху, дозволяє створити з одноповерхового приватного будинку - півтораповерховий. Тобто виходить виграш в корисної площі і житловому обсязі, по суті, на рівному місці. Це завжди добре.

Отже, ми маємо перший поверх і перекриття над ним. Далі, у нас є два шляхи: ми робимо просту скатну дах, або ж мансарду. У випадку з звичайною дахом, без мансардного поверху, ми намагаємося максимально знизити висоту даху, зменшити кути нахилів скатів, знизити обсяг горищного приміщення. Природно, а навіщо нам створювати зайве приміщення, яке ніяк толком не можна використовувати.

Якщо ж ми навпаки, намагаємося розширити горищне приміщення і створити мансарду - ми будемо з усіх сил намагатися зробити скати даху крутіше і саму висоту даху не малої, а щоб розмістилася кімната (або декілька), з повноцінною висотою стелі.

Мансарда при ідентичною площі забудови помітно доповнює корисну площу будинку за рахунок горищного приміщення. Позитивний момент, що все одно ж треба будувати сходи на горище, встановлювати несучі конструкції даху, стропила, крити покрівлю даху. Так чому б не створити мансарду з додатковими житловими приміщеннями на другому поверсі, замість простої даху.

Мансарду розміщують під двосхилим дахом різних конфігурацій з кутами нахилу скатів 45 - 60 °. Або під ламаним дахом із двома-трьома різними значеннями кутів нахилу ділянок скатів.

Дах мансарди з кутами нахилу скатів 45 °. При габаритах стін будинку 8-10м - це стандартна кроквяна система. Виходить, що стелі в мансарді будуть нахилені. Так як їх формують нижні площині скатів даху.

Дах з кутами нахилу скатів 60 °. Такі дахами, як правило, роблять на садових будиночках габаритами 5 - 6 метрів. Однак, така мансарда досить матеріаломістка і вимагає застосування довгого пиломатеріалу. А він не дешевий.

Ламаний дах зовні менш не менш красива і цікава, ніж проста скатна. Мансардне приміщення під ламаним дахом має вертикальні стіни, на неї йде не багато матеріалу. Правда, складніше стає з'єднання крокв зі стійками і ригелем (за рахунок сходження чотирьох елементів конструкції в одній точці).

Фото Каркас