Сайт
Головна - Фундамент - Фундамент для болотистої місцевості

Фундамент для болотистої місцевості

Бувають ситуації, коли необхідно будувати котедж на болотистій місцевості, на досить нестійких грунтах. Розберемося, які ж типи фундаментів і будівельних технологій найбільш підходять для цих складних умов.

Отже, у нас ділянку під забудову з великою глибиною промерзання; з нестійким підставою (грунтом); з високим рівнем грунтових вод. Загалом, немає можливості уперти фундамент будинку в надійне підгрунтя, або воно знаходиться дуже глибоко, для установки стандартних рішень фундаментів.
У таких екстремальних умовах є три можливих варіантів розв'язання задачі створення фундаменту.

- Масивний фундамент у вигляді суцільної залізобетонної плити;

- Фундамент на палях;

- Мелкозаглубленний стовпчастий фундамент.

Справа в тому, що установка традиційних стрічкових заглиблених або мілкозаглублених фундаментів на таких підставах неминуче призведе до їх руйнування на протязі декількох сезонів, що неприпустимо. Ось і доводиться застосовувати один із трьох вищеописаних способів створити надійне підгрунтя для будинку.

Плитний фундамент. Перше що потрібно зробити, і це стосується будь-якого виду фундаменту на нестійких грунтах болотистій місцевості, - це зробити дренаж, відвести зайву воду. Тільки після створення дренажної системи розмічають периметр будинку. Риють неглибокий котлован (щоб не втопити підставу в грунтових водах). Якщо води буквально під поверхнею, на оборот, ділянка утрамбовують і роблять Насипне піднесений підставу. Роблять масивну подушку з гравію і піску. Потім, встановлюють армуючої сітки і опалубку по периметру контуру майбутнього фундаменту. Після всіх вищеописаних маніпуляцій виконується заливка залізобетону. Особлива увага приділяється гідроізоляції фундаменту. Поверхні плити покривають толем і наносять покриття з рідкої бітумної мастики.

На фундаменті у вигляді монолітної плити можна будувати будинок, практично з будь-якої будівельної технології. Але все ж, підвищена вологість навколишніх грунтів накладає свої обмеження. Не бажано застосовувати блоки з пористого бетону (пінобетон, газобетон, керамзитобетон), тому що вони занадто гігроскопічні. Будинки з бруса також будувати в таких умовах не варто. Цілком можна будувати будинок із цегли; дерев'яного каркаса; металлокаркаса; термодом; зруб з оциліндрованої колоди.

Пальовий фундамент застосовується на зовсім безнадійно заболочених ділянках з дуже високим рівнем грунтових вод і на територіях схильним періодичним підтоплень (наприклад у річковій заплаві). Палі забиваються на значну глибину. Завдяки сильному заглиблення вдається отримати надійне підгрунтя для будинку, не дивлячись на рухливість навколишнього грунту.

Мелкозаглубленний стовпчастий фундамент в поєднанні з особливо легкими будинками - також реальний варіант для будівництва на ненадійних грунтах. Важливо щоб стіни будинку були по можливості легкими і володіли підвищеною об'ємною твердістю (щоб не зруйнуватися під дією деформацій при переміщеннях грунтової основи). Для таких завдань найкраще підходять дерев'яні каркасні будинки або металлокаркас.

Фото Каркас