Сайт
Головна - Інші технології - Термодім і Термоблоки. Незнімна опалубка

Термодім і Термоблоки. Незнімна опалубка

Термобудинки - порівняно молода будівельна технологія на ринку малоповерхового будівництва. В даному огляді ми розглянемо особливості будівництва термобудинків. Поговоримо про термоблока, як основному матеріалі при будівництві термобудинків. Розберемо характеристики, переваги і недоліки будинків з термоблока.

Суть термодому - найбільш ефективне поєднання несучої основи стін з теплоізоляцією. Навіть з назви видно, що основним фактором, який переслідували творці цієї технології, є ефективне теплозбереження. Термодім являє собою основу з монолітного залізобетону, укладеного між двох шарів утеплювача (пенополістиролових плит). Таким чином, армований бетон відповідає за міцність і стійкість конструкцій будинку. Пінопласт - за термозахист будинку. Вельми цікаве поєднання.

Як же відбувається будівництво термобудинків. Розкриємо основні принципи технології будівництва термобудинків. Термодім будується за принципом незнімної опалубки. Фундамент для термодому застосовується звичайний, стрічковий або стрічково-стовпчастий (ТІСЕ). Термоблок являє собою порожнисті пінопластові форми. З цих пінопластових форм складають конструкцію стіни. На стикувальних торцях пінопластових форм є системи пазів, що дозволяють надійно сполучати і центрувати блок до блоку. В результаті отримуємо порожнисті пінопластові стіни - а точніше, незнімну опалубку. Всередину порожнин опалубки встановлюють арматуру і порожнини заливають бетоном (з міксера). Коли бетон застигає - виходить жорстка монолітна стіна термобудинку. Звичайно, виконують стіни не на всю висоту разом, а етапами, щоб домогтися максимальної якості заповнення стін, без пустот. Роблять або всю висоту першого поверху або половину висоти поверху. Потім наступний рівень і так до рівня даху.

Дах термодому має традиційну основу - кроквяну систему з бруса або потужної дошки. Покрівля застосовують також найбільш популярні: металочерепицю, бітумну черепицю, мідну покрівлю, ондулін.

Природно, поверхні стін термобудинку вимагають обробки, як зсередини, так і зовні. Зовнішня обробка - це як правило: сайдинг або термопанелі на профілях; облицювальна цегла; вентильовані фасади. Важливо щоб між обробкою і поверхнею стіни був повітряний проміжок.

Зсередини стіни термодому обробляють гіпсокартоном, з наступним наклеюванням шпалер, нанесенням грунтовки, фарби, декортівной штукатурки і.т.п. Стіни термодому спочатку ідеально рівні, так що можна не застосовувати профілю для монтування гіпсокартону, а клеїти його прямо на пінопласт.

Фото Каркас