Сайт
Головна - Будинки з бруса - Вартість будинку із бруса

Вартість будинку із бруса

Як ми вже згадували у попередніх статтях, будинки з бруса досить дорогі, якщо порівнювати з іншими технологіями малоповерхового будівництва. Спробуємо розібратися, чим же зумовлена така висока ціна будинків з бруса (клеєного бруса).

Ціна будинка із брусаПо-перше, сам матеріал. Брус, особливо клеєний - досить дорогий матеріал. Це пов'язано з особливостями технології виробництва. І сама якісна деревина коштує не дешево. Для отримання бруса з колоди необхідно зробити ряд маніпуляцій, які і здорожують брус. Так, для звичайного бруса процес обробки колоди складається з: зривання кори і лика; спилювання граней; сушки. Для клеєного бруса все ще складніше. Колоди розпускають на дошки. Дошки сушать; роблять з них обрізні дошки; фрезерують краю; підбирають дошки за напрямками волокон; склеюють дошки в брус під тиском. Як бачите, процес досить складний, а значить - дорогий.

Власне ціна будинку з бруса складається з наступних елементів:

- Вартість самого бруса;

- Вартість додаткових матеріалів (для фундаменту, покрівля, підлоги, оздоблення, комунікації тощо);

- Ціна проекту (проектної документації);

- Вартість робіт нульового циклу і зведення фундаменту;

- Вартість робіт зі складання конструкцій будинку з бруса (досить не дешеві, складні та відповідальні столярні роботи);

- Вартість інших робіт;

- Цінова накрутка компанії забудовника.

У сукупності виходить ціна будинку з клеєного бруса в 1.5-1.8 рази більше вартості цегельного будинку тієї ж площі (кубатури), при розгляді базової комплектації. Так що суцільні будинки з бруса зазвичай будують собі досить заможні громадяни.

Фото Каркас