Сайт
Головна - Будинки з бруса - Будинок з бруса або зруб

Будинок з бруса або зруб

В сьогоднішній статті ми проведемо порівняльний аналіз традиційних зрубів з оциліндрованої колоди, і будинків з бруса (клеєного або звичайного). Не дивлячись на значні подібності цих двох технологій, ми постараємося акцентувати вашу увагу на відмінностях і постараємося розібратися, яка з технологій більш краща в тих чи інших умовах.

Ну, перша відмінність будинку з бруса і дерев'яного зрубу видно неозброєним оком - це текстура поверхні (рівно укладена плоска поверхня стіни з бруса і «гармошка» бревенчатой стіни). Ця відмінність вносить не тільки візуальну і естетичну різницю. Така особливість несе ряд більш глибоких і практичних наслідків, відмінностей, між брусовим будинком і будинком із колод. Так, якщо до стін із бруса ще можна застосовувати обробку (внутрішню, а часом, і зовнішню), завдяки плоским поверхням стін. Те зі зрубом таке не проходить, та й не застосовується зовсім. Стіни залишають з круглими формами колод - так теж красиво, по-своєму.

Друге наслідок з перерізу матеріалу (кругле у зрубу, квадратне у бруса) - це загальна компактність конструкцій і стін. Зроблені з колод стіни менш витончені, я б навіть сказав - громіздкі, за рахунок випирають округлостей колод.

Через особливості форми, дещо по-різному виконуються зустрічні пази в колоді і брусі. У брусі вибирати пази дещо простіше, тому що прямокутна форма дозволяє застосовувати пилки і прямолінійні прийоми. Робити ж виїмки, пази в круглому колоді значно важче. Найчастіше цю роботу виконують сокирами вручну. Для цього, звичайно ж, потрібно залучати професійні бригади робітників, із спеціальними столярними навичками.

Друге, дуже разюча відмінність між будинками з бруса і колоди, полягає у вологості деревини, яка використовується при будівництві, і як наслідок - в терміні до введення будинку в експлуатацію. Колода, як ти його не суші, не вийде висушити рівномірно до необхідної вологості. Воно висихає природним шляхом, вже в конструкціях. Звичайний суцільний брус також не виходить повністю висушити сходу, так що його сушать до половини, щоб знизити деформації в конструкціях, при висиханні бруса. А ось клеєний брус складається з попередньо висушеної дошки, так що володіє фінішним значенням вологості.

Вищеописані характеристики вологості матеріалу (колоди, бруса, клеєного бруса) мають прямий вплив на терміни будівництва. Так, дерев'яний зруб, будучи складений із, по суті, сирого колоди, повинен відстоятися 2-3 сезони, перш ніж можна безпечно вставляти, встановлювати вікна, двері, вбудовані меблі, підлоги, оздоблення. Справа в тому, що при висиханні деревина вмощується, відбуваються деформації. А значить, у цей час, поки будинок не прийме остаточні параметри - сохне колоду переламає передчасно встановлені вікна, двері, оздоблення. Так що, від моменту початку будівництва і здачі дерев'яного зрубу в експлуатацію, проходить 2.5-4 сезону. Не мало.

Будинку зі звичайного бруса, в залежності від фактичної вологості деревини бруса, також слід дати відстоятися підсохнути, від 6 місяців, до сезону. А ось клеєний брус не вимагає такого затягнутого періоду. Після установки несучих стін відразу можна робити монтаж комунікацій, обробку і здавати будинок мешканцям. Це безперечний плюс.

Фото Каркас