Сайт
Головна - Будинки з бруса - Дерев'яні будинки з бруса

Дерев'яні будинки з бруса

Будинки з клеєного бруса досить популярні в наш час. Це дуже не дешеві і вважаються елітними котеджі. Так що дозволити їх собі можуть не багато. Деревина завжди цінувалася, як натуральний будівельний матеріал. А з появою таких сучасних матеріалів, як клеєний брус, можливості технології будівництва дерев'яних будинків різко розширилися.

Будівництво дерев'яних будинків з бруса починається з монтажу фундаменту. В принципі, цей етап мало чим відрізняється від пристрою фундаменту для будівництва будинків за іншими технологіями. Тільки можна відзначити, що стрічковий фундамент може бути витонченіше звичайного, через відносну легкості стін з бруса.

Далі слід монтаж стін і перегородок будинку з бруса. Перекриття будинку виконуються у вигляді ряду лаг, також з бруса. На лаги потім набивається чорнову підлогу з дошки підлоги або OSB плити. Такі перекриття розташовуються внизу (нижнє перекриття) і між першим поверхом і мансардою (міжповерхове перекриття).

У стінах і перегородках брус з'єднують зустрічними пазами. У місцях, де за проектом повинні знаходитися вікна та двері, роблять відповідні отвори. Коли коробка стін повністю зібрана - встановлюють кроквяну систему даху, на яку буде кріпитися покрівля. Кроквяна система виконується також з бруса (зазвичай меншого перетину, ніж застосовується для стін будинку).

Дах котеджу з бруса криється легкими покрівельними матеріалами (щоб зайвий раз не перевантажувати конструкції будинку). Найбільш популярні даху з: металочерепиці, бітумної м'якої черепиці, полімерної черепиці. Як не ординарне рішення, можна покрити дах мідної черепицею або влаштувати справжню очеретяну (солом'яну) дах у сільському стилі.

Комунікації в будинку з бруса можуть прокладатися двома способами: в спеціально просвердлених шахтах всередині бруса (досить трудомісткий спосіб, але дозволяє приховати дроти і труби в стінах); уздовж плінтусів, маскуючи проводку спеціальними коробами (порожнистими плінтусами). Природно, комунікації проводяться в дерев'яному будинку вимагають особливого захисту. Так, труби повинні бути закриті гофрованими рукавами (або Термофлекс), а електропроводи заведені в металорукава.

Що стосується обробки будинку з бруса, зовнішню обробку, як правило, не виробляють - стіна з бруса і так красива, щоб її ховати під якийсь обробкою. Крім того, наявність зовнішньої обробки може зашкодити природному повітрообміну через стіну будинку. Внутрішнє оздоблення також не часто застосовується. Максимум можна обшити стіни зсередини дерев'яною вагонкою. Звичайно, ніщо не заважає обробити стіни приміщення в будинку з бруса, традиційним гипсокартонном на профілях. Від цього, звичайно, втратиться власний шарм стін з фактурою дерева, але кожен сам для себе вибирає пріоритети.

Фото Каркас